bugün

başlık yetmediği için sadece hristiyanlığı koyabildim başlığa. aslında başlığım museviliği, hristiyanlığı, putperestliği vs... dinleri anlamadan araştırmadan müslüman olmak olacak idi. saçmalıktır, korku perdesinin arkasına gizlenmişliktir.*

içinde yaşadığımız toplum gereği müslüman doğduğumuz için müslümanız aslında. şu sözlükte müslümanım diyen kaç kişi hristiyanlığıda müslümanlık kadar biliyor. museviliğide müslümanlık kadar biliyor. bilmekten kastım imamdan, anne babadan, mahallenin yaşlı teyzelerinden deli saçmalıkları duymak değildir.

hristiyanlık yalanmış, incil değiştirilmiş vs... aklı olan bir düşünür dimi? dünyada 2milyar hristiyan var hani hepsi mi gerizekalı bunların? yada senin ulaşabildiğin gizli kaynaklara ulaşamıyorlar mı onlar?

bu soruma bazı arkadaşların cevabı oluyor. onlarda biliyor efendim diye. onlarda biliyorlarmış yalan olduğunu ama dünya siyaset sahnelerinde bu gerçeği kabul edemezlermiş. prestijleri sarsılırmış. aa benim temiz oğlum aa benim saf oğlum. ölümden sonraki sonsuz yaşama inanan birisi için kimin umrunda olur ki dünyanın prestiji bi düşünsene.

burada islamiyeti kabul etmiş teröristlere, barbarlara sesleniyorum. amerikada müslümanlara terörist diyorlar. terörist misiniz? ingilterede barbar diyorlar barbar mısınız? gerici misiniz? cevabını müslüman bir ülkede yaşadığım için biliyorum. hayır. ama anlamanız gereken bir nokta var siz yalan diyorsunuz diye onlarında kitapları yalan değil. siz sadece buna inanıyorsunuz. tıpkı onlar gibi.
(bkz: taklidi iman)
(bkz: tahkiki iman)
(bkz: şşşt sorgulamak yasak)
islamiyet'in ve islam alimlerinin emretmediği şeydir. tabii günümüzün taklitçi müslümanları maalesef böyledir.

birçok yerindee "e fe lâ ta'kılûne" * yazan; akla, düşünceye son derece önem veren bir dinin mensubuyuz allaha şükür. akıl etmemiz elzem.

ve emin olun ki incili okuyunca imanınız daha kuvvetlenecektir. allah kelamı ile insan kelamının farkını göreceksiniz.
windows 98 kullanmadan windows xp kullanmanın eş anlamlısı. doğum tarihi gereği direk xp kullanmaya başlayacak çocuğun windows 98'i araştırıp, öğrenmesine gerek yoktur kanımca.