bugün

kızın o benden hoşlanıyor mu? anlamında yaptığı harekettir. Eğer erkek hoşlanıyorsa abi deme. Adımla seslen. der.
hoşlanan kızın abi demesi kadar tırt değildir. neyin peşindesin bacım.
yıllar önce yayınlanan ünlüler çiftliği adlı programda yarışan ferhat güzel in tam olarak hatırlayamadığım bayana söylediği," 'her şey abi kardeş'le başlar " cümlesini aklıma getirmiştir.
(bkz: hoşlanılan kızın kanka demesi)
can yakıcı olay.havayı bile değiştirir.

http://www.youtube.com/watch?v=ftR-ub2rf0c
(bkz: beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar)
sıkıntı yok, o iş olur.

benim annem de babama abi diyormuş vakti zamanında, hatta rahmetli dedem oğluma kızımı nasıl vereyim falan dermiş, sonra bir sonbahar akşamında çat kapı istemeye gelmişler bizim kızı, dedemde vermiş gitmiş..

bir varmış, bir yokmuş işte.
kızın karşıdaki kişinin ilgisini farkedip, bütün ümitlerini çöpe boca ettiği andır. bilerek söylemiş olduğu sözdür. ona bunun çok gurur kırıcı bir hareket olduğunu söyle evladım... dünya ahiret bacındır artık!.. ha mars'ta falan yakalarsan affetme!..
evet başıma gelmişti bir zamanlar.

not: kız benden 3 yaş büyüktü ve o da bunu biliyordu.. direk tipim değilsin dese bu kadar koymaz adama.
kocasına "abi" diye seslenen bile var, bizzat şahidim.
hoşlanılan erkeğin "muhtar" demesi kadar yaralayıcı değildir.
denemedir o deneme. inanmasın kimsecikler.
Bana sevdigim kiz baana aaabi deyincee sarkisini hatirlatti. Eger arkadasinin kiz kardesini seviyorsan olasi bi durumdur hatta pis yedili adli dizide ornegini gorebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=dc352eWnq9U&feature=fvwrel
kanka demesiyle ölümüne kapışır.
başınızdan aşağıya kaynar su dökülmesi ile başlayan acılar silsilesidir. iki ihtimal vardır, ya kız sizden hoşlanmıyor ya da sizin ona kardeş gözü ile baktığınızı düşünüyor. sizden hoşlanmıyor olma ihtimali daha yüksektir.
karacaoğlandan günümüze dek süregelmiş cinsiyetler arası iletişim kopukluğu.

kız: emmi
karacaoğlan: .s.S.s !!/(^+%^+

kız: emmiimmm
karacaoğlan: emmi deme lazım olur.
Olaya daha marjinal bakılırsa (bkz: Sevilen kızın abla demesi) de mümkündür.*
ilk başta için erir daha sonra belli etmeyip konuyu değşitirmeye çalşırsın.Sevdiğim kız bana abi deyince.
Dünyanın en büyük hayal kırıklığıdır belki, belki de değildir. Ama benim en büyük hayal kırıklığımdı.. Ve öyle kalacak..
bazı kızların, kendinden hoşlandığını bildiği fakat kendisinin o gözle bakmadığı erkeğe yaptığı trajikomik durumdur.
hacı demesinden daha iyi olan durumdur. zaten başka birinin bile bana hacı demesi yeterince itici geliyorken, hoşlandığım kızın hacı demesi çok daha kötü olur.
- duygu naber güzelim
- iyidir murat abi senden naber
- (ne murat ABi iMiii?) iç çekerek ;iyi benden de hadi sonra görüşürüz...
biz çok abi diyenler gördük. gereksiz bir savunma kalkanı olan abi her an inebilir.
hemcinslerim tarafından istenmeyen durumlarda oldukça sık başvurulan bir yöntem. işe de yarar hani karşı cinsin suratındaki o 'ne dedi la ' ifadesi görülmeye değerdir.