bugün

dumura uğramaktır.

sigara içmeyen ve sigara içmeye karşı olan sevgilinin ,bir an, sigara içen arkadaşlarıyla görüp onlarla beraber sigara yaktığını , püfür püfür içtiğni görüp tiksinmektir. sevgilinin gözünden düşmesidir. artık sevgili değildir. (bkz: pis)
bir kadının üstünde yakalanmış erkekten daha temizdir bu görüş...
Sigara içmeyen ve onaylamayan biri için huzur bozucudur. ancak kafaya çok da takılmamalıdır. sonucda sizi etkilemediği sürece sorun yoktur. bunu bilsenizde huzursuz olmanızı engelleyemezsiniz. Bunu çözmenin tek yolu onunla bunu kibar ve açık bir şekilde konusmaktır. Ona sigara kullanmadığınızı, onun görüşüne de saygı duyduğnuzu söyleyip yanınızda içmemesini rica edebilirsiniz. Sonuna bir de onu çok sevdiğinizi ve anlayış beklediğinizi eklerseniz hiç sorun çıkmaz . Sizde onu birdaha sigara içerken görmezsiniz.
yemek yerken görmek gibi bişeydir.
sigaradan nefret etseniz bile onda hoş görmenize neden olur. sevmek böyle bir şey işte.
onca yıl boş yere karizma yapayım diye pahalı sigara almışım. meğerse yanılmışım.
yanlis erkekten hoslanildigina isarettir.. bu sevdadan derhal vazgecilip yeni isimlere, yeni yuzlere, hic denenmemis sifatlara yonelinmelidir.

sigara icmiyorum belirteyim.. hatta diskiniyorum adeta. (bkz: mis)
"aayy bak şu çocuk!"

şu sigara içen mi?

"evet..."

aman boşver o sigara içiyor kesin babası da cinsel sapıktır anası da orospu olabilir...

bundan farksızdır...
sigaranın zararları olduğu kadar azımsanmıcak şekilde faydalarıda vardır. dünyanın en lezzetli içeceğidir, 20 li yaşlarımda kız arkadaşım bana bu teklifle gelmişti ( sigarayı bırak bozukparatamircisi ) ben ise onu bıraktım yine olsa yine aynısını yaparım.
Hoşlanılan erkekten artık hoşlanmama sebebidir.

Çünkü...
O erkek kötü kokar. Sigara içmesinin sorun olduğunu ima ederseniz de, parfüm sıkıyorum bol bol yaaa, der.
Ama farkına varamaz ki sigara+parfüm daha beter.