bugün

muslumanlarin kurdugu ulkede islam i yasayamamaktan yakınan insanların uğruna ölünücek o kadar saçma şey varken belki de en anlamı seçimi.

edit: başlık başa.
bir hocaefendi severin daha aramızdan ayrılışı demektir.

hepimize hayırlı olur, işallah.

amen.
şahsın bu dünya için en hayırlı şeyi yapıp kendini ortadan kaldırması hadisesi, ama sahi hocaefendi ne lan?
hocaefendinin her dediğini yapmaktır.
(bkz: hocaefendi derken)
dinini yaşarken kendilerini aciz görüp başkalarından medet umanların yapacağı salaklık. kuran-ı kerim yeterince yol gösterememiştir gerizekalıya, o da gidip hocaefendilerde çare bulur kendisine. yada bulduğunu zanneder. gazetesine abone olur, dergisine abone olur, bağışını yapar. gerizekalılık ülkemizde günden güne ne yazıkki büyüyor. sahiden canını feda edecek mallarda tanıyorum.
ulan elalemin inancıyla, inançsızlığıyla kafayı yemiş millet. inançsız olanlar bu başlığa küfürle saldıracak, inancı olanlar da, yok her müsümanın yapması gereken eylemdir bilmemne diyip elalem birbirini kışkırtıcak. nasıl bir başlık türüdür bu ya. hoca efendi için ben niye canımı verecekmişim? ben ona senin için canımı vericem derim oda gel yavrum ben sana daha neler vericem der. hoca efendi deyince insan şöyle bi duraksıyo. ulan adam o kadar hatim yapmış hacca gitmiş hoca olmuş buna inanmak lazım hatta tapmak lazım canımı bile veririm yeri gelirse falan diyesi geliyo. banane o okumuşsa tüm kitabı, banane o inandıysa herşeye. ben niye onun için canımı vereyim niye. eskiden ateşe puta yeni icat edilen herşeye hunga bunga bu bizi yarattı kesin diye tapıyoduk. buda bir çeşit tapınmak değil mi? tapınmayı bağnazlık olarak görenler, sırf sağ sol kargaşası yaratmak için başlık sıçıyolar anasını satıyım. vermiyorum arkadaş hoca efendi için canımı. o hangi insan için canını vermiş?
Amaç dini ilim öğrenmek iken gittiği yolu sapıtıp malum şahsı dinin odak noktasına yerleştirmek ve onunda kendisi gibi insan olduğunu unutup,ululamak.
hemen gerçekleşmesini dilediğim hadise. böylece ülkemizin duvarlarını saran ağlardan arınmış oluruz.. intihar etmenin günahını anlayacak kadar bile beyni kalmamış çünkü artık insanlıktan çıkıp zavallı bi yaratığa dönüşmüş insanların düşünceleri.
kula kulluk müslümanlığın hangi şartı acaba.*
(bkz: hoca efendi isterse sakso çekmek)
saçma bir davranıştır. hangi görüşe ait olursanız olun farketmez. yaşayın, davanız için çalışın, ölüp gitmekten daha saygın bir yoldur.
ne şehit ne gazi siktim öldü niyazi durumudur. o kim, sen kimsin? niçin yaşıyordun, kimim için öldün? soruları sorulacak hadisedir.
dini hocaefendiye tahvil etmişlerin saflıklarını sembolize eden deyimdir.

aynısını bir başkasına söyleyenleri şirk koşmakla itham edenlerin dünyasında, şirk koşmaya koşa koşa gidenlerin varlığı şaşırtıcıdır.

allah insana kabesini şaşırtmasın.
(bkz: 404 not found)
uğrunda ölünecek başka bir şey kalmadı mı? yoksa kafan mı dumanlı genç?
hoca efendilerine gönül verenlerin hepsinin tez zamanda yapmasını dilediğim eylemdir.

hoca efendi gönüllüleri can versinler bakalım biz de görelim öyle ulu(!) bi insan uğruna can vermenin hikmetlerini!
''sevgili hocam, sen bu satırları, amerikada,tv başında,sosisli götürüp,utah jazz-la lakers maçı izleyerek okurken ben senin uğruna o çok sevdiğim badem bıyıklarımı da geride bırakıp canımı feda edeceğim'' tadında mektup yazmak. hem ben nasreddin hocamızın bizden böyle bir şey isteyeceğini sanmam.