bugün

acaba kalsam birisinden bir cevap alabiir miyim diye düşündürür insana.
(bkz: sonunu düşünen kahraman olamaz)
daha cesaret eden görülmemiştir. *
küçükken , kızgın olan anneden herhangi birşey istendiğinde ne halin varsa gör yanıtı alındığında oluşan gerginlikle aynıdır .
(bkz: hoca isteyen çıkabilir dediğinde ilk çıkan ulvi)
bu esnada yakın arkadaşlar birbirlerine kaş göz işaretleri yaparlar '' götün yiyorsa çıksana'' babında.
bi yanının git derken, bi yanının kal demesiyle öğrenci bünyesinde oluşan huzursuzluğun dışa yansımasıdır.
Öğretmenin kimsenin cesaret edemiyeceğini düşünerek sarfettiği bu söz üzerine, cesaret göteren öğrenciye özgüvenini kıracak sözleride söylemesi gerginliği çok daha fazla katlar.
yok yazanın?der coğu içinden
yok yazmıyacaksınız çıkayım ben dersin hoca'da korkak birisiyse niye yazmayım der sende o zaman malmıyım mq yatar uyurum derste dersin.Tersi bir vaziyette hayır yok yazmıcam seni derse tamam hadi eyv. der çıkarsın.
(bkz: ben)
ilk kez sınıftan çıkacak yürekli öğrencinin ardından sınıf bomboş kalacaktır.
sınıfın sessiz kalması, kimsenin dışarı çıkmaması yerinde olacaktır.
aksi halde biri çıkıp diğerleri onu izlediği durumda, son gülen muhtemelen hoca olacak, sınav sonuçlarının ilanından sonra da ilk çıkan öğrenci dışlanacaktır.
lisedeyken bütün sınıfın dersten çıkmasıyla yok ettiğimiz gerginlik.
hoca tarafından fişlenme korkusu barındırmaktadır.*
bayan hoca yalnız ve duldur.(fantaziye bak). sınıfın erkeklerine çıkma teklifi etmiştir.

-arkadaşlar isteyen çıkabilir benimle yalnızım
+ ....
-bakın niyeti olan varsa şimdi çıksın.yoksa bölüm başkanına çıkma teklif edicem.son kez söylüyorum.
isteyen çıkabilir.
+ ...
çıkmak ile dersten kalmak arasındaki ince çizgi.
o değil de hiç kimse çıkmaz o sınıftan. kimsenin götü yemez çünkü. o sessizlikte hiçbi şey demeyip sınıftan çıkmanın hayalini kurdum yıllarca, benim de götüm yemedi yapamadım. olsun önümdeki maçlara bakarım ben de.
ilk cesaret edenin ''Otur lan yerine'' diye cevap alması sonucu bir daha asla böyle bir şeye kalkışılmamıştır.
saçmadır.

hoca: isteyen çıkabilir zorla tutmuyoruz
carriye: allah razı olsun hocam

budur. bir de şu var tabi;

carriye: hocam istiyorsanız çıkabilirsiniz, biz sizi tutmayalım
hoca: ++/%))='(+/

işte bu gerginlik yaratıyor, yalan yok.
benim cesaret ettiğim durumdur. soradan hiç sıkıntı çıkarmıyor dersi a1 ile geçtim ve epey taldir topladım.