olsa da yesek hayalimdeki yaşam .
görsel
hayalim. 3 sene içinde gerçekleştiremezsem sanırım bir daha cesaret edemeyeceğim bir hayal. kaz dağları'na bir ev yapıcam, pek pembe hayallerdeki gibi olmayacak, tabiri caizse başımızı sokacak kadar. tavuk besleyeceğim, bir sürü bir sürü domatesler ekicem, renk renk çiçekler de olacak bahçemde. evin hemen önüne çardak yapıcam, her sabah kahvaltılarımızı yaptığımız masa olacak çardakta. o kahvaltıyı yaparken böceklere karşı ekstra bir korkusu olan ben sanırım eşimi tüm gün böcek ilacı ile dolaştırıcam. hazırlık sürecince beni vazgeçirmeye yetecek kadar bir dolu yorgunluk ve zorluk olacak. o kaz dağlarına elektriğin gelmesi için bir sürü çaba sarfedilecek. doğalgaz ile büyümüş bir insan olan ben soba ya da şömine yakmanın zorluğunu yaşayacağım. kayısı ağaçlarım olacak ve bir dolu zeytin ağacı. çeşit çeşit reçeller yapacağım. istanbulla büyüyen ben sanırım gün içinde durup nerdeyim ben diyeceğim. istanbul da ev değiştirince bile ilk gece ağlayan ben, kalkıp hayatımı değiştiricem. kendimi düşününce çok olası gelmesede de yapacağım. kendi tavuk çiftliğimi kuracağım, tüm olasılıklara ve zorluklara rağmen başarabilirsek, orada bahçemizde salıncakta saçlarımla oynasın diye sevdiğim adamın dizine yatıp huzuru onunla bir de orada hissedeceğim.