türk insanının çok sevdiği bir sözdür. sözden çok eylemdir.

benim de küçükken söylediğim laftı. neyse ki büyük bir şirketten türkiye hatta dünya şartlarının üstünde maaşlar alarak yaşıyorum ki milliyetçilik gibi boş gezenin boş kalfalarının işleriyle vaktimi harcamıyorum.

ama çok arkadaşım var, bi bok olamadılar. "e madem bişey olamadık. ülkü ocaklarına gidip milliyetçi olalım." dediler ve oldular da. ben de bir şey olamasaydım olurdum, ama işi gücü olan adamın milliyetçi olması ne mümkün? boş gezenin boş kalfası mıyız biz?
tuhaf bir önerme. e kardeşim maaşın da güzel olduğuna göre burada ne işin var? behlül gibi o bar benim bu karı benim git dolaş. milliyetçileri de kendi halinde bırak.
olmadı onu da olamazsam cuntacılara şak şakcı yada ergenekonculara kiralık katillik yaparım diyebilecek ve durdurulması gereken zihniyettir.
savaş olsa; vatanım için dağa çıkar, milletim için savaşırım cümlesine denktir.
(bkz: ufak atta civciv ler yesin)
hala hiçbir şey olamamış insan kopyalarının kullandığı sözdür. hiçbir şey olamazsam milliyetçi olurum! kulağa ne güzel geliyor değil mi söylendiğinde ilk başta? ne kadar lafı gediğine koyan, msn iletisine yazmalık bir söz! ama yemezler canım. milliyetçi olan nazilere bir bak bakalım hangi bilimsel projelere imza atmışlar. milliyetçi bir insan olan atatürk'e bir bak bakalım hangi başarıları elde etmiş senin babanı tanıman dahil. milliyetçi olan fransa'ya bak bakalım neler yapmış. olmaz kuzum olmaz. çoluk çocuk yeri değil burası fazla tozma dans pistinde. ben zaten sana milliyetçi olamazsın demedim. adam olamazsın dedim. zaten ikisini de olamamışsın. tek hücreliler bile koloniler meydana getirebiliyorlar. onlar kadar değilsin be genco.
e ama sen daha başından sıçmışsın be birader. milliyetçilik öle senin yaptığın gibi daha yollarda sidikli donla gezerken hedef alınacak bir olgu değil ki. burnunda sümükle yolda gülle oynarken nasıl milliyetçi olmayı düşünebilirsin, de mi? e o zaman ne olur? daha nereye nasıl ulaşacağını bilmeyen bir birey(!) olarak yetişirsin. bir yerlere gelirsin belki ama kendi reklamını yapmak gibi rezil işlere girmemeyi öğrenemezsin mesela. sen keşke milliyetçi olsaydın ya.. ama dur, yok yok.. olma! böyle daha iyi.. çünkü bu millletin gerçek milliyetçilere ihtiyacı var...
(bkz: Senden bi sik olmaz)

(bkz: Çay hazır mı)
milliyetçi, olmanın anlamını bilmediğini gösterir ve bu vatanın, ekmeğini yiyip suyunu içmesi gerekmekte.

(bkz: siktir git bi çay koy)
milliyetçilik kavramının ne olduğunu bilmeyen insanların yanlış meslek seçimidir.

milliyetçi olmak ?
hiçbir şey olamazsan hiçbirşey olamazsın.

ocağa gider adam döversin, hiç değilse birilerinin fedaisi olursun.

dayağa da doyarsın, bi karnın aç kalır. cebinde boş. ama belki o yokluk adamlığı öğretir.

ama gider okursun, dünyanın da parasını kazanırsan o başka.

ama bütün bunlar da seni adam edemiyse işte o zaman tam anlamıyla hiçbir şey olamazsın.
(bkz: milliyetçilerin hepsinin ülkücü olması)
Milliyetçilik dünyadki en tehlikeli akımdır ilk başlarda güzel gelir insana kendi ırkının üstün olduğunu sanması aslında güzel yanı vardır ama o güzel yanı çıkarları olanadır kürtler-türkler savaşır insansız hava uçağı satan israil kazanır insansız hava uçağı üreten fabrika işçileri kazanır alın-verin ekonomiye can verin babında kin kusun-ölüm verin dünyadaki savaşa can verin cehalet kazansın ;)
bu ülkede milliyetçilik o kadar cok amacının dışında olayları yapabilmek için kullanılmıştır ki herkes millyetçilik denince ırkçılığa yakın bir tabiri algılıyor. sonuç olarak da şu kanıya varılıyor;' milliyetçilik kötüdür'.
fakat milliyetçiliğin bu şekilde algılanmasına sebep olanları da not etmek gerekir tabii.
ileride üşüyecek zihniyettir.
(bkz: ülkücülerin milliyetçi değil rantçı olması)
(bkz: adam olamazsam kesin komünist olurum)
milliyetçiliği hala 'olmak' olarak ifade edenlerin, hayali kahramanlar üzerinden vatansever insanlara pervasızca saldırmasından başka bişey değildir. milliyetçi olunmaz ya da 'baba ben milliyetçi oldum' denilmez, ama bu demek değildir ki milliyetçi doğulur.
besbelli bişey olamamışsın, milliyetçi 'olamadım' diye gamlanıp, kasvetlenme 'içine girdi mi' anlarsın ne olduğunu.. işte o vakit bil ki bişey olacaktır. yine de ne olacağını bilemediysen önce adam ol.
(bkz: milliyetçilik ne zamandan beri kötü bir şey oldu)