bugün

bir türkiye gerçeğidir.

not: şimdi biber gazı sıkabilirsiniz...
haksızdır diyemesem de oldukça ağır ahkamdır.
mantıklı önermedir. özellikle üniversitelerin 4 yıllık bölümlerini bitirip atanma problemi yaşayanların sıkça tercih ettiği bir meslektir.
direk işe 2,5 bin lira maaşla başladıkları içindir.

vay amk.
kesinlikle yerinde bir söylemdir. türkiyede polis olmak kadar kolay bisey yoktur. zaten göreve basladıktan bir süre sonra götü göbeği salsanda bişey olmamaktadır. daha kıçını kaldıramayan adam güvenliği nasıl saglayacaktır.
bir de polis olup insanlara kin duymaları beni deli eder.sanki padişah torunu bunlar çoğu insanlara yukarıdan bakar.
bir de, üniversitenin daha ilk yıllarında dahi, "okul bitince polis olacağım." sözü vardır ki akıllara zarardır.
yanlış bir genellemedir. kimse bu ülkenin polisine hiç bir şey olamayan insanlar diye bir tanım yapamaz. polis bizim polisimizdir gücünü türk milletinden alır.
Doğru önermedir. Sınavları zaten kolaydır. Mülakatını da mal olmayan geçer. Ki mallar da torpille geçiyor zaten. Ondan sonra 2.5k maaşım altımda vasıtam. ver sireni yol açılsın. vur öğrenciye beyni dağılsın. eheh eheh.
Polis, kanun adamıdır. Ona her zaman saygı göstermeli ve itaat edilmelidir.
M. KEMAL ATATÜRK.
bu kadar yıpratıcı tehlikeli ve zor bir görev yapıyorlarsa aldıkları maaşı sonuna kadar hak ediyorlardır.
gecesini gündüzüne katarak çalışan insanların ödediği vergiler sayesinde evlerine ekmek götürüp o insanların evlatlarını döven, joplayan biber gazı sıkan kişilere polis denir.

maaşlarının çokluğu, azlığı beni ilgilendirmez.

dediğim gibi milletin ödediği paralarla evine ekmek götürüp, millete orantısız güç kullanan birinin aldığı parayı hakedip etmediği, maaşının fazlalığı yada azlığı hiç önemli değil...
bugün hiçbirşey olamayıp polis olanlar gerçek yüzlerini bir kez daha göstermişlerdir.
kaçın kaçın, sözlüğe biber gazı sıkacaklar şimdi;
(bkz: türk bayrağı açan gençleri gözaltına alan polis/#19030255)
Aslında önemli bir tespit. Bugün Polis Akademileri Sınava dair, geleceğe dair beklentisi olmayıp en son şık olarak akademiyi seçenlerle dolu.
polisliğin tarihten bu yana hep sevilmeyen ve istenmeyen meslek olageldiği bir gerçektir, nitekim polislik ilk olarak gece bekçiliği olarak ortaya çıktığında hiç bir iş bulamayan sarhoşlar ve hafif suçlular bu işi yapmaktaydı. gelgelelim günümüz şartlarında güvenlik gittikçe önemi artan bir sektör olmakta ve ülkeler bu sektörü profesyonellikten yoksun birimlere bırakmak istememektedirler. türkiyede de güvenlik hizmetleri veren birimler (polis ve jandarma) profesyonelliğe doğru adım adım ilerlemektedir, her ne kadar kötü örnekler olsa dahi.