bugün

fakire ne tanım yapılır bilemedim şimdi. ama günümüzde iphone kullanmayanlara artık fakir gözüyle bakıldığı kesin. şahsen ben öyle görüyorum. onlara acıyorum fakat sonra vicdan muhasebem bunu kabul etmiyor. bu sefer acımaktan vazgeçip onları hayatın sillesini yemiş ve buna mahkum olan ezikler sürüsü olarak görüyorum. bu görüşümde elbette haklıyım. yine bunlardan bir tanesi benim arkadaşım olur geçen bir yeri araması lazım olduğundan telefon istedi verdim,

-ya hacı al sen bunu düşürüp kırarım sonra aman

evet, adam eline iphone aldı ve elleri titremeye başladı. yüzüne de söyledim, lan ver şunu fakir piç! dedim. çünkü haklıyım. gerçekten çok yazık.
(bkz: biri siksin la şunu)
-neden iphone almıyorsun?
+radyosu yok. *
yazık.. ugrasıcak işi gücü olmayan, 24 saat sözlük başında oturup, "ne yazayım da milleti sinir edeyim" diye bir yerlerini yırtan, sözlüğün en gereksiz insanının açtıgı başlıklardan biri daha. * *

(bkz: geldi yine tipini siktiğimin)
hiç bir zaman ona para vermiyecek olan insandır.
edit: ne gerek var oluuum parayı sokaktamı buluyoz?
Fakir adam degildir yasam standarti dusuk yasiyan bir "insan" dir. Zengin fakir ayrimi sana sadece insanligini unutturur. Ve hayir o insanda parasini biriktirdiginde istedigi telefonu alabilir bu sadece biraz zaman alir o kadar.
o insan benimdir. telefon dediğin arama yapmaya, mesaj atmaya yarar. bir de benim gibi 'ucuz' mp3 ün bozulduysa müzik dinlemeye yarar. en fazla 150 200 liraya bu özelliklere sahip olmak varken iphone da ne oluyormuş?
genelde parası olanların siklemediği telefondur. bu i phone manyaklığı ya içine kontor alamayan ergenlerde ya da tvde boy gösteren dalyaraklarda var. geçen finans müdürümüz denen adam şirkete geldi. telefonum çalıyor bir dakika deyip cebinden telefonu çıkardı. bir de baktım adamda nokia. lan bildiğin 2 mp'li sadece arama yapıp mesaj atmaya yarayan bir telefon. bu adam ayda 10.000 tl sıraları kazanıyor ama cebinde nokia var, diğer dalyaraklar ayda 1500 tl alıp 24 ay i phone 4-5 parası ödüyor. be aklını siktiklerim. tamam durum varsa al, sürekli internette işin varsa al, mail okuman lazımsa al neysede içine kontor alamayan adam bile i phone peşinde. götüne sokucan o i phone'u. zaten senin yaptığın facebook, twitter zımbırtılarına girmeyi, müzik dinleyip resim çekme zımbırtılarını 500 liralık samsung galaxy ace'lerde yapıyor. ne anlamı var mk şimdi onu almanın. bu i phone'lar çıkmadan önce nokia x6 ilk çıktığı anda almıştım. sonra baktım ki cidden bir sike yaramıyor bunlar. neyin havasını kime yapıyorlar bir anlasam.

-bak i phone 5'im var.
-iyi götüne sok. hoş 3000 tl girmiş gireceği kadar.
HiÇbir zaman samimi arkadaşı olmayacak tiki'ye elden verir.
iphone sahibi olunca statü kazandığını bi bok düşünen zihniyetlere sahiplerden iyi olan kişidir.
yanlış önermedir.

3 fabrika sahibi bir abimizi tanıyorum ve kullandığı telefon nokia 6300, neden bunu kullandığını sorduğum da "ee şarjı çok uzun gidiyor" diye bir cevap aldım.

halbuki bahsi geçen kişi, sanırım istese binlerce ipone alabilecek güçtedir.
Apple'in boktan bir ürününü kullanmaktan kurtulmuş şanslı kişidir (kullandım, biliyorum).

Asıl günümüzde hala iphone kullananlara üzülüyorum. Beyni yıkanmış zavallı yaratıklar.