bugün

hayatın size vereceği en büyük cezalardan biridir. çok yalnız, çok fırtınalı bir yerdir.

çok şükür orada değilim ve umarım hiç orada olmak zorunda kalmam.
ha güvenmişsin boşa çıkmış, ha güvenmemişsin boştasın. yapacak bir şey yok. güvendik de ne oldu.
insan sosyal bir varlık olduğu için imkansız olandır. mağaradan çıkan insanın diğer insanlarla iletişime başlaması kaçınılmaz bir süreçti. dolayısıyla mutlak güvensizlik demek kendini hayattan soyutlayıp tanrısal bir inzivaya çekilmek demektir. bu da imkansız olacağından ötürü ne kadar çabalarsanız çabalayın elbet bir gün birine güveneceğinizin kaçınılmaz tablosudur. tabii sizin gibi güvensizlik hisseden başka biri de bir gün size güvenecek demektir bu.
Özellikle Halil K isimli karakterin yetmediği karaktersize.
olması gereken şeydir. ben kendime bile güvenmiyorum sen kimsin ya?
Paranoya dolu bir hayata sebep olur. Herkesi kötü suçlu görmek ruhunuzu yorar.
Bizzat kendimdir. önce etrafımdaki insanlar azaldı sonra dialog kurduğum kimse kalmadı. artık hiç üzülmüyorum herşeyi hsap ederek yaşıyorum mutsuzum.
çok çelişkili bir durumdur. herkes kimseye güvenmemeyi söyler ama kendinin güvenilir olduğunu düşünür. o zaman bu cümleyi kuran herkes birbirine güvenmelidir.
Özgüven eksikliğinin sonucu ve nedeni olabilir. Kimse tarafından sevilmeyen yeteneksiz kişilerde görülür.