bugün

(bkz: athena tapınağında athena ile karşılaşmak/#9297361)'ın devamı olarak;

--spoiler--
matarası büyüktü, taze şarap kısa sürede çakır keyf olmamızı sağladı. artık hayatımızla ilgili dertlerimizi, tasalarımızı paylaşır olmuştuk. bana göre oldukça rahat ve özgür biriydi, 2-3 aydan daha uzun bir ilişkisi olmadığını söyledi. ben de daha kısası olmadığından bahsettim, içtik.

- hadi gel tiyatroya gidelim!
+ ne tiyatrosu, hangi oyun,...
- gel, gel, biz oynayacağız...
+ nasıl?
--spoiler--

[ Sözlük'te bulunan "Neden Evlenmedim" kitabına ait yazılar, ek yazılar ile birlikte yaz başında aynı isim ile basılacak. Bu nedenle yazıların buradan yayınını durdurmak durumundayım. Anlayış göstereceğinizi umuyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. Eksper Mental ]

devamı için; (bkz: tek hürmüz e yedi koca olmak/#9379496)
devamı beklenmektedir.
kız olduğundan eminseniz Allah kabul etsindir. *
(bkz: etkileyici *)
azizim, şarap üzümden yapılmıyormu? E üzüm yiyin!

(bkz: o son üzümü yemicektik hacı)
sonra:
uyan uyan dedi birisi gözümü açtığımda yataktayım g*tüm açıkta kalmış.
ayrı masalarda otururken gerçekleşen eylem.
dün yine sekiz kızla şarap içiyorum...
böyle güzel başlıklara neden kızla ya da bayanla yazarak katledersiniz hiç anlamam. kadın yahu, 4 yaşındayken bile kadın. o şiirler yazılan, serenad yapılan, uğruna ölmeyi göze alınan cins kadındır. hiç tanımadığın bir kadınla şarap içmek, okurken bile duyguların eğer estetiği varsa ki bence var, içine alıyor. neyse bir erkek için gecenin seks yaparak geçeceği sinyalini verir. bir yazı okumuştum diyordu ki, evlilik bir sondur siz hiç evlendiklerinde bitmeyen hikaye gördünüz mü? onca mücadele, o hırs, şehvet, aşk bir anda evlenirler ve biter. buna da mutlu son derler. ama bu, en nihayetinde bir sondur. ihtiyacımız olan şey son değil, sonsuzluktur. tıpkı bu tanımadığın kadınla şarap içmek gibi. ( gecenin sonu beklenen olmamalı) o gece kahkahalar atarsınız, müziğe eşlik edersiniz, küçük kurlar, belki ufak yakınlaşmalar, şarabın etkisiyle dilin kemiğini kırması, kadının o gece her gecekinden güzel görünmesi tüm bu hisler eşliğinde o gece biterse, bitmeyecek şeylere yelken açılmış olabilir. ya da bitsin, tanımadığın kadınla içtiğin şarabın bittiğinde verdiği tad gibi kalsın o gece. aşkın bu şiirsel yanı, şarapla besleniyor bence.

neyse tanıma gelelim; heyecanlandırır.