bugün

Türban takıp da anlatırsanız o zaman mağdur sayılabilirsiniz. Başka türlü mağduriyetler mağduriyet olarak sayılmıyor.
Yoook olmaaz. Bahsedilmesi zinhar günahtır. Erkekler zayıf görünmemek ya da bir sitem ederse aşağılanmaktan korktuğu için bahsetmez. Kadınlar da böylesi daha çok işlerine geldiğinden bahsetmez.
Ben bazen şakalar yapıyorum ama, aslında amacım komik şekilde hem erkek hem de kadın mağduriyetini vurgulamak. Çünkü ataerkil düzen erkeği yüceltir ve bu yüceltme beraberinde yine erkeklere birçok insanlık dışı sorumluluk yükler. Velhasılıkelam her iki cinsiyet de mağdur ediliyor..

Sapık olan hemcinsleri yüzünden normal adamlar da sapık muamelesi görebilir hatta görür, örnek vermek gerekirse toplu taşımada kadınlar erkeklerin yanına oturmak istemez ya da asansöre yalnız bir erkekle binmek istemezler. Aslında sapık olmayan bir insan için bu ne kadar gurur kırıcı ve üzücü bir durum yargısız infaz ama kurunun yanında yaşta yanıyor işte.

Gerçek erkek ilk adımı atar deriz ama Niyetleri iyi de olsa ufacık bir yanlış anlaşılmayla yine sapık, tacizci vsvs olarak yaftalanabilirler.

Sokakta bir kavga olduğunda veyahut daha da büyük düşünürsek savaş durumunda erkeğin canı kadınınkinden kıymetsizdir. Buna da güçlü olmanın verdiği bir mağduriyet diyebiliriz, ama sonuçta mağduriyet.

Maddi yönden bakarsak da kabullenilmiş bir mağduriyet söz konusu, erkek hesap öder, erkek altın alır, erkek yapar, erkek limon satar yine de evine bakar gibi. erkekler tüm kazancıyla ev geçindirmek zorundadır aksi taktirde toplumdan dışlanır, zorbalanır. Bunun dışında hukuksal olarakta süresiz nafaka diye bir gerçek var ki korkunç bir şey. Artı babasını kaybeden erkek çocukları yetim aylığından 18 yaşından sonra faydalanmaz. Neden? Kızın babası bellide erkek piç mi?

erkek “karı” gibi ağlayamaz, üzülemez. ve maalesef bunu da yine erkekler kabullenmiş durumda. Bir cenaze getirin gözünüzün önüne, annelerini yeni kaybetmiş yirmili yaşlarda bir erkek bir de kadın olsun. Erkeğin gözlerinden ne kadar acı çektiğini, sırtında nasıl bir yük olduğunu, duygularını nasıl içine atmak zorunda kaldığını anlayabilirsiniz. Reva mıdır bu? Ama böyledir işte. Erkek dik durmak zorunda, ağlamak zayıflıktır. (Erkekler ağlamaz sil gözyaşını…)

Kadın olduğu kadar erkeğe de namus baskısı var, bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum tabi ama. Mesela töre cinayetleri, küçücük erkek çocukları ablası başka bir adamla evlenmek istediği için ya da bambaşka bir nedenden dolayı bir katile dönüştürülebilir. çünkü yapmazsa adam değildir o, dışlanır. Ya da daha ufak baskılar yakını olan kadınlar hakkında yapılan dedikodular, erkeklerin omuzlarında yük olur. Sonucunda mağdur olan yine her iki cinsiyettir..

Toplumumuzda eşcinsel olmak her iki cinsiyet içinde cehennem olsa da, erkeklerin yükü daha ağırdır. Bir kere homoseksüel bir erkek bireyin toplumdaki sıfatları bile küfür niteliğindedir. Kadınlar için aynı durum kesinlikle söz konusu değil.

Daha küçücük yaşında(sağlıkla ilgili bir durum olmadığını varsayarak söylüyorum) sünnet diye bir gerçekle karşı karşıya kalır. Tamamen Özgür iradesi dışında, Bedeninden bir parça koparılır. Korkunç..

Liste böyle uzayıp gidebilir, Ben kendi adıma rahatlıkla söyleyebilirim ki erkeklerin mağduriyetinin farkındayım ve bu durumdan rahatsızım. Umarım yıllar sonra her iki cinsiyette aslında çözülmesi çok kolay olan bu zırvalıklardan sıyrılmış şekilde hayatlarını sürdürebilirler. thanks for attention(erkolar kapatılsın:))))….
dinleyen olmaz ki.