bugün

doğmamış insandır.
bir yıl daha yaşlanmanın nesinin kutlanıldığını anlamayan, tebrik edilesi insan.
29 şubatta doğup 3 yaşında olan insandır.
hayatında iyi ki doğmuş diyebileceği biri yoktur.
ne yaşamış ne yaşıyor ne yaşar.
benim de dahil olduğum sosyal grup. sosyal medyadaki hesaplarımda gizli tutarım. alışık değilim doğum günü kutlamaya. zaten doğum günüm öyle bir tarih ki her yıl o gün ve yakınında bir sınav, bir keşmekeş oluyordu hayatımda. final haftasında sıkılmışım açayım biraz tv izleyeyim dedim. neyse bir müddet sonra digitürk mesaj yolladı. astigmatta var zaten karşı koltuktan okuyamıyorum.
-ne yazıyor la tahsin? faturayı mı göndermişler? dedim.
- bugün senin doğum gününmüş lan.
- valla mı? neyse siktir et.
tabi sonrasında gelen banka mesajları falan işte.
işin garibi anam babam da bilmez doğum günümü. birinde nasıl olmuşsa aklına gelmişim bizimkilerin. pasta falan keselim dediler. nedense utandım o an. yok ne pastası bu yaştan sonra dedim. o da öyle gitti zaten.
doğduğum zaman halam çok hastaymış, kansermiş. severek evlilik yapmış diye babam dışındaki tüm kardeşler küsmüş. babam da uzun bir süre ankara' da hastanede başında beklemiş derken benim kimlik normal tarihten sonra çıkarılmış. yani doğum tarihimi bilmiyorum kimliktekiyle avutuyoruz kendimizi.
mc ceyhan prensine bağladım ya la.
O 22 i yaşı devirenlerdenim. Ben de kutlamadım. Bir eksiklik hissetmeden.
0 YAŞINDADIR.

0 DiYE YAŞ OLMAZ.

AYLIKTIR YANi DAHA SENESi DOLMAMIŞTIR.
doğmamış insandır.
babamdır.

1959 un "harman zamanı"nda doğmuş sivas'ın kavruk dağlarında bir köyde. rahmetli dedem nasıl götürsün şehre de kaydettirsin. belki 2 belki 3 yaşında kaydettirmiştir herhalde nüfusa. anadolu insanının yarısında olduğu gibi 1 ocak doğumlu babam da resmiyette. rahmetli babaannem ben seni harman zamanı doğurdum derdi babama, bu da muhtemelen ağustos aylarına denk geliyor. babam da 11 yaşında gurbete çıkıp, düşmüş ekmeğinin peşine. aklına hiç gelmemiş doğum günü.

hayatı boyunca da kutlamadı, 1 ocak gününü de kabul etmediğinden kaldı öyle.

allah uzun, sağlıklı ömür versin. sevin ananızı babanızı.
Hiç doğum günü kutlamamış ben'imdir. Bir kaç defa pasta alıp kestiğim olmuştu tek başıma fkfşd. Şu an garip geldi bu durum.