bugün

şu günlerde, yılbaşı eğlence faaliyetleri için hristiyanlar gibi sınırsız planlar yapan yurdum insanları için söylenmiş ibretlik sözdür.

kim onları taklit ederse, o da onlardandır.
muvaazalı hayatları ile müslüman görünen, özde türk hristiyanları olanlara hitaben sarfedilmiş sözdür.
gerizekalı bünyelerin, 31 ralık'ta eski yılın devrilip, yeni yıla geçişini kutladığımızı anlamamakta direnmesiyle, 24 aralık'ta hristiyanların kutladığı noeli kutladığımızı zannetmesi sonucu vardığı kanıdan ötesi değildir. noel denilen şey 24 aralıkta kutlanır. 31 aralık yılbaşıdır ve tüm dünyada, tm dinlerde kutlanır.
(bkz: 31 aralık 2013 türk hristiyanlarının noel bayramı/#22276256)
edit: ayrıca bakınız http://tr.wikipedia.org/wiki/Noel
kasıt burada dine dayalı kutlama değil o dine mensupları taklit etmektedir.
bu gibi söylentilerin artık kasti söylendiğini sandığım sözdür. herkes biliyor yılbaşı neden kutlanıyor neden insanlar o günü bekliyor, bir yıl bitip bit yıl başlıyor filan ama, yine de söylemiş olmak için söyleniyor yok hristiyan davası yok yılbaşı ağacı filan diye. bu gibi kendini insan sananlara cevap verenlere üzülüyorum. boşuna parmaklarını yoruyorlar. bırakın öyle zannetsinler bırakın yılbaşını hristiyan adeti görsünler. kendi müslüman gördükleri ülkenin anasını sikmiş umurlarında değil, birilerinin yılbaşı ağacı götlerine batıyor. o yılbaşı ağaçları götünüze girsinde, sizin müslümanlığınız en büyük olsun sorun yok.
Müslümanlıkta , niyet önemlidir. Amacın yeni yılı kutlamak olduktan sonra abartılıcak bir sey yok.
kim bu dünyada yapar yılbaşını baştacı, maazallah ölünce g.tüne girer süslediği çam ağacı.net
tam bir ikiyüzlülüktür.
noel'le yeni yıl kutlamalarını karıştıran şakirt beyanıdır.
"para çal - yolsuzluk yap - çocuklara tecavüz et sonra müslümanım de" combosunun yanında bir hiç olan önerme...

2 gündür bu sefillere de acıyorum. verecekleri cevap yok, rezillik diz boyu habire polemik başlıklarını hortlatıp ortalığı soğutmaya çalışıyorlar...

#direndezenformasyonemekçisi
isa'nın doğumu için mevlid kutluyoruz deseydik daha mı iyiydi?
Yıllardır diyoruz. Noel degil yılbası kutluyoruz. Ama #DirenŞakirt anlamamak için hala direnen şakirt sözüdür.
Noelle yilbasi ayni seymi dedirten soylemdir. Ulan biz orumcek beyin demekten bıktık, bunlar bu lafı haketmekten bıkmıyor.
Kim bir kavmi taklit ederse o da onlardandır ! (ebu davut)
hindi kesip ağaç dikmek ve noel değil de yılın başını kutlamak hristiyanlara özgü mü bir şey diye düşündürüyor? e o zaman para kullanmayalım o da lidyalılara ait ve onlar da müslüman değil. evet, çok mantıklı.

edit: dinden falan çıkarız tabi hindi kesip yılbaşını kutlayınca ahaha
Yıllarrr önce istiklâl mahkemelerinde dar ağacına çıkarılan alimlerin hepsi bugünler gelsin diye ebediyete gönderildi. Canına yandığımın memleketi şimdide sen dar ağacındasın.
yılbası kutlamakta anlam bulan salaklar savunuyor iste . bugün de yılbaşına 13 gün var, bunu da kutlayın . çok zekice . acaba yabancılar icat etmis olmasa, aklınıza gelecek miydi kutlamak ? ve burada kimse '' ben yolsuzluk yapanları, dolandırıcıları müslüman sayıyorum '' dememis . böyle alakasız cevaplar verdiğinize göre salak özentiler oldugunuzu kabul ediyorsunuz .
hindi kesmenin günah olduğu sözlük
Ağaç kes sonra ağaçların kesilmemesi için gezi parkına git ile aynı söylemdir. Doğru önermedir söyleyen de haklıdır.
hindilerin de yavaş yavaş istanbul yolunu tutmuş olması ziyadesiyle manidardır.
Yılbaşı gecesi herkes popüler herkes mervelerde herkes viski votka ama gerçekte olan portakalı dilimlesem mi soyarak mı yesemm *
...sonra bi güzel de dayak ye.