bugün

Madde 24'ten cikarilmadiysan dert etme.
dm at yardımcı olim bu işler de uzmanlaştım.
ortada yüz kızartıcı ( hırsızlık, iş yerini kasıtlı olarak zarara uğratmak, mesai arkadaşlarına vs tacizde bulunmak gibi ) bir suç yoksa yasal olarak haklı pozisyonda olup tazminatınızı alabileceğiniz süreçtir. ancak tengir emmi yazmış ülkedeki hukuk sistemi öylesine köhneleşmiş ki 2-3 sene mahkeme koridorlarında süründükten sonra ancak alabiliyorsunuz. sorsan işçinin hakkını savunuyorlar ama yumurta deliğe geldiğinde işçinin hiçbir yasal hakkı yok. patron denilen yaşam formunun vicdanına kalıyorsun tamamen. ufak işletme ise 3-4-5 çalışanına tazminat vermemek için mesela iflas ettim diyip sıyrılabiliyor işin içerisinden. üzerlerinde mal mülk varsa çocuklarına devrediyorlar "benim üzerime hiçbir şey yok" diyip tek kuruş vermeden çıkıyorlar aradan. gördük bunları maalesef.
Davaya falan gerek yok çalışma bakanlığının bulunduğun ildeki müdürlüğüne git onlar siker patronu davasız susuz sabunsuz. .
Kesintisiz 600 günden fazla çalışmanız varsa yanılmıyorsam 8 ay işsizlik maaşı alırsınız. iş bulana ve sgk yapılana dek sizi idare eder.
Yasal olarak her işten çıkarılan tazminat alamaz,işini kötüye kullandıysa çalıp çırptıysa,işverene küfür edip hakaret ettiyse..