bugün

bir yerde yemek yedikten sonra karşıdaki erkeğin bütün hesabı ödemesiyle kızın düştüğü durumdur. Önce el çantaya atılır(kimisi blöf yapar) sonra erkek hayır olmaz tarzında ifadelerle kendisi öder hesabı. Kız o an itiraz etse vay efendim ben erkeğim ben öderim diye kızar erkek. Kız itiraz etmese şuna bak yedi içti ödetti bana gibilerinden düşünür . En doğrusu teşekkür etmektir utana sıkıla.
ilk buluşmada kızın asla ödememesi hatta niyetlenmemesi gereken durumdur. iki ve üçte de aynı olmalıdır.Sonrasında kız seni yemeğe götüreyim tatlıları ısmarlayım şeklinde yavaş yavaş giriş yapmalıdır.
Yerinde olmak istemediğim durum.

Şahsen ben yediğimi, içtiğimi kendim ödemek isterim.

Ona buna ödetip niye küçük düşeyim ki.

Gurur meselesi.

Edit: abi ben bu kızlardaki erkek hesabı öder kafasını anlamıyorum.
Kız erkek eşitti öyleyse niye her zaman erkek ödemek zorunda? Alman usulü olsun.
Para kolay mı kazanılıyor?
sanayide kaportacı olarak işe başlamış. çok üzücü durumda şu an.
bunun gurursuzlukla ne alakası var ya.
iki insan arasındaki ilişki de para en son mevzu olmalıdır. bir erkeğin onun erkek olduğunun göstergesidir. yani erkek bir tık kadından üstündür. bugün ona olur yarın sana. bence hesabı kim ödemenim derdi daha onursuzcadır.
(#38255949)

Bir de erkek ödesin diye bekler.

oldu canım sen ye iç, keriz vardı ya ödesin.
bence ilk buluşmada erkek ödemeli. daha sonraki buluşmalarda ortak ödenmeli hatta gerektiğinde erkek zor durumdaysa kızlar ödeyebilmeli. zaten biriyle devamlı kim ödeyecek tartışması yapıyorsanız o ilişki olmasın. arkadaşlıkta da sevgiliktede.
beyler, hesap yüzünden yanınızdaki kadınla gereksiz polemik yaşamak istemiyorsanız, yemeğinizi yedikten sonra, kahve (ya da çay) siparişinizin ardından lavaboya gitmek için masadan kalkın, gidin hesabı ödeyin ve masaya dönün, elbette bunu yanınızdaki kadının gözünün içine sokarak yapmayın.
o masaya hiçbir zaman hesap gelmeyecek ve bu polemik yaşanmayacaktır.
Ben bi makyaj tazeliyim.
(85 tane arabalari var)
burda enayi miyim ödemem abi diyen hem
cinslerim bunu bir de uygulamada gösterin burada atıp tutuyorsunuz ama
iki kız gördünüz mü birden tavrınız değişiyor, gevşek olmayın burda nasıl düşünüyorsanız gerçek hayatta da onu yapın.
gayet olağan bir durumdur. ama ödeyemeyeceği hesabın altına yatmak gibi bir duruma düşmesine hiç gerek yoktur. parası yoksa buluşma gününe kadar biriktirsin. hep erkek hep erkek olmaz.