bugün

öncelikle kendimizi tanıyalım biz kimiz
araf 54 şüphesiz sizin rabbiniz gökleri ve yeri altı gün içinde (altı evrede) yaratan. bu ayetteki 6 günden kasıt 6 aşamadır nurdan hücreye ki ilk yaratılışımız nur bedenler olarak başlamıştır yani aslımız nurdur şimdi sıralayalım nur enerji quark (maddenin en küçük yapı taşı kuranda balçık olarak anılmış) atom molekül ve hücreler
herkesin 3 bedeni vardır nur beden (aslımız) enerji beden ve bu bedenimiz et ve kemik bunlar iç içedir ve gelelim asıl meseleye zümer suresi 6 o sizi bir tek nefisten yarattı sonra ondan eşini var etti sizin için hayvanlardan (erkek ve dişi olarak) sekiz eş yarattı sizi annelerinizin karnında bir yaratılıştan öbürüne geçirerek üç (kat) karanlık içinde oluşturuyor bu ayetin asıl manası buradaki 8 çift hayvan değil 8 çift hayattır meal hatası vardır en’âmi hayvan değil hareket eden canlı varlık demektir allah en büyük eseri insanın yaratılışını anlatırken hayvandan değil o nur bedenlere bahşettiği 16 farklı kainatta 16 hayattan bahsetmiştir ki 8 çiftten kastı 8 kadın 8 erkek olarak zengin fakir sağlıklı özürlü vs allahın adaleti işte böyle.(Reenkarnasyon değildir.Ademin yaratılışından kıyamete 1 şendir ve Allah heran şendedir.Heran sayısız Big bangler,sayısız ademler sayısız kıyametler ve sayısız kainatlar.Allah sonsuz hayat sahibidir.)
bir iddia.

doğruysa da sanırım daha ilk hayatımdayım. zira daha önce yaşayıp bu kadar hata yapacak kadar gerizekalı birine benzemiyorum. lütfen 14-15te falan olmayayım ya. öyleyse son haklarımdan feragat edeyim. nefes alışım zarar hafız.
kaçıncı hayatımızda olduğumuzu bilememek çok koyuyor insana. mesela ben bilsem ki daha level 1'deyim, ona göre risk alırdım.

olası muhabbetler:
- hocam hiç unutmam, üçüncü gelişimin askerliğiydi...
- lan yine aynı kıza aşık olmuşum, farklı tiple gelmiş bu sefer!
- tüh lan ben 16'daymışım!
- mehmet abi bak yeni bedenime, nasıl olmuşum?
ömer seyfettin'de kaşağı hikayesini okuyun daha heyecanlı. hatta lütfen azıcık okuyun be.
1 hayat var. onda da iyi olmaya bakın. insanlara yardım edin. misal letgo'dan eşyalarınızı öğrencilere verin. bir işe yarayın.
6/EN'ÂM-29: Bir de 'Bu dünyadaki hayatımızdan başka hayat yok; biz tekrar diriltilecek değiliz' demişlerdi. Yanıldılar...
Rahman suresinin 29. ayetinde Allahu Teala, kendisinin her an yaratma halinde olduğunu buyurur. Bu öyle bir yaratma ki zamanın olmadığı yerde, sayısız defa sayısız kainatlar yaratır. Bu kainatları, sayısız isimlerinin nurlarından yaratır ve bir birine benzemeyen güneşler, yıldızlar, uydular ve Dünya gibi insanın yaşayabileceği gezegenler yaratır. Bu gezegenlere her an sayısız Ademler ve eşlerini yaratır. O dünyaları, bu yarattığı insanlarla doldurur ve donatır. Onlara sayısız nimetler olarak ağaçlar, bitkiler, hayvanlar, dağlar tepeler, denizler vb. ile süsler.

Allahu Teala, bir şeninde, kainatın içindeki bu insanları, yaratıldığı kainatlarla birlikte yok eder ve yeniden yaratır. Bu yaradılışlar ve yok oluşlar peş peşe olur. Allah'ın, her Şen’inin içerisinde 16 defa da tekerrür eder. işte insanlar, bu sayısız yaratılışlar içerisinde, her yaratılışında daha da olgunlaşarak, Allahu Teala’nın sayısız Şen’lerinin bir şeninde, 16 defa yaratılır. Diğer bir Şen’e geçmeden önce, 16. yaratılışında bir insanın çıkabileceği en olgun seviyeye çıkarak, son yaratılışının son ölümünde yeni bir yaratılış Şen’ine geçmeden önce, Allahu Teala o insanın varlığını nuru ala nura dönüştürür. O insanı, kendisine ait olan sayısız isimlerine yeni bir isim olarak ekler. Allahu Teala’ya isim olan o insan, hangi isme layık görüldüyse o ismin güç ve kudretleriyle de donanır. işte Cennet-i Ala dedikleri bu makamdır.

Yoksa cennet, yukarıdaki meallerde anlatıldığı gibi, insanların su ve şarap fışkırtma oyunu oynadığı bir mahal değildir. Orası cennet kadınlarıyla oynaşıp zebercet koltuklara oturup keyif çatılacak bir makam da değildir. Allahu Teala insanlara böyle basit şeyler vaad etmedi. Onun vaad ettiği, Nur suresinin 35. ayetinde de belirttiği gibi bir batında (Şen’de) (yahutta bir Ama'dan yayılma) 16 defa ayrı ayrı yaratılarak, zeytinin içinden yağının çıkması gibi olgunlaşarak, nurani bir fanus içerisinde ebedi Ruha bağlanarak, Allahu Teala’ya isim olma şerefini kazanmaktır. Cenneti Ala, bu hali kazanmaktır.

Sonunda Allahu Teala, Ama haline kattığı olgun insandan yarattığı o ismi, yeni bir Şen’in önüne katarak, kainatta yeni yaratılışlarla ve yok oluşlarla ebediyete kadar kendi varlığı içerisinde döndürür.
insanın sayısız yaratılışı, sonsuz dehr içerisinde yaratılan ve küresel olarak genişleyen, yaratılmışlara mahsus zaman ırmakları içerisindeki peş peşe yaratılışları, hurma ve hurma çiçeklerine benzetilmiştir. Hurma çiçeklerinin salkımları ayette “kafur” olarak geçmektedir. Adem’in akrabası demek, Ademin sayısız olarak bedenlenmesidir. ilk yaratılışta Adem, hem erkek hem dişidir. Allahın "ol" emriyle Ademdeki dişiler ayrılıp; ademler, eşleri ve onların sulbleri peş peşe dizilen hurma çiçekleri gibi Allah'ın sayısız şenlerinde sayısız defa yaratılmıştır.

Yukarıdaki hadislerde anlatılmak istenen budur. Bu yaratılışlar reenkarnasyon değildir. Her yaratılışta insanlar ayrı ayrı gezegenle de doğarlar. Bu peş peşe yaratılış, ayette “selasile” olarak geçer. Her yaratılışta insanın edindiği beden ayette “Aglal” olarak geçer. Bu halleri Allahu Teala ikram edip yakıştırmıştır ki, bu hal, ayette “kes’en” olarak geçer.

insana bahşedilen hayatın ve ölümün bir defa olduğunu sananları, Allahu Teala Casiye suresinin 24. ayetinde uyarmıştır:
“Ve kalu ma hiye illa hayatüned dünya nemutü ve nahya ve ma yühliküna illed dehr ve ma lehüm bi zalike min ılm in hüm illa yezunun” Casiye-24.

“Dediler ki: Hayat ancak bu dünyada yaşadığımızdır. Ölürüz ve yaşarız. Bizi ancak zaman helâk eder. Bu hususta onların hiçbir bilgisi de yoktur. Onlar sadece zanna göre hüküm veriyorlar”. Casiye-24.

Yukarıdaki ayette de görüldüğü gibi, insanlara ve kainatlara tek hayat ve ölümün bahşedildiğini düşünmek, ancak onların zanlarıdır.
Eger hepsi boyle olacaksa s*ktir et kalsin. Yeter bu kadar amk.
Ben la Fontaine nin kitaplarını okuyorum. Onlar daha mantıklı geliyor.
1 inde çektiğimiz yetmedi 15 kere daha mı çekeceğiz ?
1)bebeklik hayatı
2)çocukluk hayatı
3)gençlik hayatı
4)olgunluk hayatı
5)çileli hayatım
6)çiçeli hayatım
7)çileli hayatım

14)çileli hayatım
15)çileli hayatım
16 ölüm ve kapanış.
Eşcinsel bir hayat bizi beklemekte midir merak konusu.