1. 1.
    kısmetsizliktir, şans düşüklüğüdür. hele bunu çok sık yaşıyorsan kaderseldir işte . çok mu önemli . hayır ama insan bir tuhaf oluyor. üzülüyorsun ...
    1 ... fugie
  2. 2.
    cokca yasadigim durum. uzucudur. birkac liraya kiyip bir bileklik, kitap bile alinamayacak kadar ne yaptim diye dusundurur. sonra icinden ufak bir kufur edilerek hayat boslanir. ve bunu kutlamak icin kendine hediye alinir.
    ... angel of the hell
  3. 3.
    bu durum grup içindeyken çok kötü oluyor. mesela iş yerinde herkese hediye geliyor, mesela çalıştığın firma çalışanlarına yılbaşı hediyesi dağıtıyor ya da bir firma çalışanlara hediye gönderiyor , hediyeler dağıtılırken o saat , o an sen orada olamayabiliyorsun, bir geliyorsun ki her yer hediye poşetleri , bir bakıyorsun ki sana hediye veren meren yok , kimse de sen yoksun diye hediyeni ayırmamış bu fazla gelmiş herhalde deyip biri fazladan yürütmüş, benim hediyem nerede? diye ortalığı ayağa kaldıramıyorsun da.. öyle bakakalıyorsun . herkes hediye kutularıyla eve giderken sen eli boş gidiyorsun. insanın içi burkuluyor.
    herkes hediye gelen kupalarıyla her gün çaylarını yudumlarken her gün her an bu olayı hatırlıyorsun. kimsenin umuru bile olmuyorsun .
    baştaki kişilerin organizasyon eksikliği de var tabi, liste yapıp herkese sırayla dağıtılsa böyle sorunlar yaşanmaz. kimse de fazladan çantaya yürütmez senin hakkını .

not : bu durumuma üzülüp bana hediye göndermek isteyen sözlükteki arkadaşlar, hepinize çok teşekkür ederim . ama benim demek istediğimi sanırım anlayamadınız. benim çay fincanına , kaleme, fulara ihtiyacım falan yok. ben o anı anlatmak istedim. insanların düşüncesizliğini...
    3 -1 ... fugie
  4. 4.
    Mal olduğunuzu gösterir.
    -1 ... tenete
  5. 5.
    hediye çok umrumda olmuyor da . pasta börek kandil simidi falan ayırmadıklarında elli tane laf sokuyorum çalışma arkadaşlarıma . onlar da daha kendileri yemeden ayırıyorlar benim payımı artık .
    3 ... arasirabazen