bugün

yeni nesil gençliğin bi 'rocker' olma modasıdır gittiği ve bu durumun aslında rock felsefesi için çok da güsel bi durum olmadığının isyanı...şöyle ki; bundan 5 sene önce böyle gotik gotik kızlar, damalı pantolonlu oğlanlar var mıydı piyasada? olanı da harbiden tarzı olduğu içindir....

neyse...artık rocker olmak, gothic olmak 'popüler' oldu.. ilginçtir ki rock müziğin felsefinde böyle bi şey yoktur. şimdi 'ya rakın kok'çu gençlik' harbiden rakçı ya rak'ı felsefe olarak benimsemiş insanlar.

rakçı dediğin adam çatır çatır düşüncelerini savunan politik insandır...bu yeni gotikler, rakırlar öyle mi? her biri bi sokak köşesinde bi elde bira, bi elde cigara cool cool takılıyolar...sorsan her türlü grubun adını ezbere bilir.

ama 'rock sence nedir?' desen felsefeyi gerçekten kapmış mıdır?...
(bkz: alem gotik olmuş)
"alem got olmus,gothiclik nedir ki" sorunsalina baslangic.
her yeni akım bir öncekine tepki olarak doğmuştur mantığından hareketle populasyonun yeni arayışlar içinde olmasını doğal karşılamak gerekir. 50 yıl önceki müzik ve yaşam tarzı ne kadar aransa ve bazı gruplar bu tarzın temsilcisi olmaya çalışsalar da o tarz popularitesini yitirmiştir. yeni akım tahtına yerleşmeye başlamıştır.
(bkz: kral öldü yaşasın yeni kral)
(bkz: gothic evil)
gothic evil ve vokal grubunu görmüş olan kişinin söyleyeceği söz öbeği.
(bkz: götik)
(bkz: herkes turkce konu$uyo ben anlamiyorum ki)
(bkz: hangisi turk hangisi yabanci) *
evet bunun örneğini açıkca kadıköyde görebilirsiniz.bilen bilmeyen anlayan anlamayan gothic olmuş ben anlamıyorum ki..