bugün

başbakan ın az önce şanlıurfa da yaptığı konuşmada papağan gibi tekrarladığı göz boyama icraatlerinin hemen ardından banko olarak kullandığı cümledir.

-okulları bilgisayarla donattık.herhalde laikliğe aykırı değildir değil mi?
-hastaneleri birleştirdik herhalde laikliğe aykırı değildir değil mi?
-ders kitaplarını bedava verdik herhalde laikliğe aykırı değildir değil mi?

bunlar belki değil de be güzelim onlarca kurmayının ağzından 6 yıldır kaçırdığı niyetinizi açık eden sürüsüyle cümle noolcek?içki yasağına varan uygulamalar,türbanlıların eşlerinin terfi etme imkanı bulabilmesi,her kadın üç çocuk doğursun buyruğun ya bunlar noolcek?
zavallı bi şekilde kapatma yanlılarının suratına bişeyler vurma çabasındayken söylenen, yardımcı olamayan yardımcı cümle.
soru tumcesidir. 2-in-1 entry mizde gorelim;

boyle ettik soyle yaptik, laiklige aykiri degildir degil mi?
su..
bu..
ya bu..
hah, ya buna ne diyeceksiniz? ataturk ilkelerine laf ettik! bu aykiri iste! hahaha..
ahaaa! bi'tane daha; seriat isteriz dedik! bak buna da laf etme aykiri iste!
noldunuz lan! hani laiklige aykiri yonumuz yoktu? hahaa tonla sayarim ben!
peki ya buna ne demeli? bizim hanimlar turbanli, ahan da koskteler simdi.. hani giremezlerdi? hani laiklik bozulamazdi? bozduk iste! mu-ha-haa-haaa!
<koruma yanina gelir, bir iki fisildar, rte durur>
hastirrr! eee sey hani demokrasi bidibidi kem kum..

**

veya su sekilde, gercekten de laiklige aykiri isler yapilmadiginda da sorulabilir;

10 kasim da kazik gibi dikimeye gerek yok dedik, herhalde laiklige aykiri degildir degil mi?
askere kelle, teroriste sayin dedik, herhalde laiklige aykiri degildir degil mi?
memura 1 ykr, vekile 9999 ytl zam yaptik, herhalde laiklige aykiri degildir degil mi?
suudi arabistan kralina yalakalikta eksik etmedik, herhalde laiklige aykiri degildir degil mi?
devleti bolduk, parca parca sattik, gelir elde ettik, herhalde laiklige aykiri degildir degil mi?

başbakan öncelikle milletinin ve ülkesinin bölünmez bütünlügünden ve halklarının barış içinde yaşamasından sorumludur. ancak Urfada yaptığı konuşma sonrasında anlaşılmıştırki yargıyı ve laik kesimi halkına şikayet ederek toplum içinde ayrım ve gerginlik yaratmaktadır.
ülkede önüne gelen her şeyi laikliğe aykırı bulan örümcek kafalar oldukça normal bir davranış.
keşke başbakan bir de şunları söyleseydi:
-içkili yerleri kırmızı sokaklara çekmeye çalıştık, herhalde laikliğe aykırı değil değil mi
-apronda deve kestik, herhalde laikliğe aykırı değil değil mi
-akp logolu ilmihaller dağıttık, herhalde laikliğe aykırı değil değil mi
-ihaleleri hep belli kişilere verdik, herhalde laikliğe aykırı değil değil mi
her konuşmasıyla ajitasyonda, acındırma edebiyatında bambaşka şaheserler yaratan rte'nin yeni sözcüğüdür. zaten sayıp sayabileceği yararlı icraatları 2 elin parmakları kadardır. ancak devletin zararına yaptıkları saymakla tükenmemektedir. %53'lük dilimi unutup islamcı faşist dikta rejimi getirmeye çalışırken hava hoştu da devletin çarkları savunma moduna geçince mi kendisine dokandı?
yasin el kadı'ya "Param kadar kefilim, kefil olurum" dedikten sonra başbakanın kendi kendine sorması gereken soru.
adamın biri, gasp yapmaktan tutuklanır. hakim önüne çıkar.
hakim ona, "sen yasalara aykırı davrandın evlat" der.
o da der ki,
"iddia oynadım, o da heralde yasalara aykırı değildir değil mi?,
dün akşam kapuska yedim, o da heralde yasalara aykırı değildir değil mi?
banyo yaparken kafamı iki defa yıkıyorum, o da heralde yasalara aykırı değildir değil mi?
dişlerimi fırçalamıyorum, o da heralde yasalara aykırı değildir değil mi?
"

ne demek istediğimi, edison logolu olmayan zihinler rahatlıkla anlar.

bizim tayyip, ofsayt osman rolünü oynuyor.

(bkz: bu da mı gol değil hakim bey)
haddini aşan küçümseme cümlesi.
laiklikten haberi olmayan bi başbakanın * * ; futursuzluğu yüzsüzlüğü elde aldıktan sonra cik cik öten grubunun kıvırtma yollu cümlesidir..böyle göte böyle yarrak dusturuyla , üstüne sayfalarca entry girilir..tabii dilenen konuyla ilgili entry girmek değil ,başka yerlere girmektir..mamahif ,izinli değiliz..
(bkz: olmaz laikliğe aykırı) *
(bkz: tribünlere oynamak)
(bkz: durmak yok gözleri boyamaya devam)
başbakan çok kafayı takmış.

ağzından bir şeyler gevelerken, aklına post modern molla rejminin hayalini getirdiğin her konuşman ve eylemin laikliğe aykırı olur.

çünkü hayal ettiğini icra edebilme ihtimali olan bir konumda yer alıyorsun...

ne diyorum şimdi,
mesela ben cia'de olsam gizli bilgileri sızdırırdım diyorum birisine,
bu mesele değil; çünkü ben cia'de çalışmıyorum..

ama cia'de çalışan biri olsaydım ve böyle bir muhabbet çevirseydim,
ve bu fark edilseydi, soruşturulsaydı,
büyük ihtimalle işten atılır, hatta sağlam bir yargılanma sonucu hapse atılabilirdim.

bilmem anlatabildim mi. bilmem yani.
yerel seçimlerde oy patlaması yaşıyacak bir parti başkanının sözleridir. dalga geçmektedir. tiye almaktadır. mukabele ediyor ve yuhahaha diyorum:)
osur osur ipe diz tadındaki laflar bütününün nakaratı.
başbakan'ın şanlıurfa konuşmasında, partisi hakkında kapatma davası açan başsavcıya göndermeler yapıp cahil halkı etkilemeye* çalışırken her cümlenin ardından kullandığı nakarat.

- kadın erkek eşitliğini anayasaya soktuk. bu laikliğe aykırı değildir değil mi?
- devlet güvenlik mahkemelerini kaldırdık. bu laikliğe aykırı değildir değil mi?
- askeriye malının mali denetiminin yolunu açtık bu laikliğe aykırı değildir değil mi?
- enflasyonu tek haneli rakamlara indirdik bu laikliğe aykırı değildir değil mi?
- kadın erkek eşitliğine dayanan yeni bir medeni kanun yaptık bu laikliğe aykırı değildir değil mi?

bunların bir bölümü doğru değil. velev ki doğru olsun ve dahi laikliğe aykırı olmasın.

peki ya şunlara ne diyeceksiniz:

* Elhamdulillah şeriatçıyız. (21.11.1994 milliyet)
* Ben tekkeye değil dergaha gittim. (22.1.1997 gözcü)
* Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok.(12.5.1994 hürriyet)
* Her 10 Kasımda yaygara kopartılıyor. (14.11.1994 hürriyet)
* içki yasaklansın. (1.5.1996 hürriyet)
* istanbul'u medine yapacağız. (akis)
* Bütün okullar imam hatip yapılacak. (17.9.1994 cumhuriyet)
* Ben istanbul'un imamıyım. (8.1.1995 hürriyet)
* Mayo reklamı şehvet sömürüsüdür. (6.3.1996 hürriyet)
* Milli piyango zulumdür. (29.9.1994 hürriyet)
* Taksim'deki caminin temelini inşallah atacağız. (1.7.1994)
* Cumhurbaşkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır. (5.2.1996 akit)
* Sarık operasyonu çok komik. (15.5.1995 sabah)
* Yeşil (kaldırım rengi) medeniyettir. (25.6.1994)
* Ben, meclis'in dua ile açılmasından yanayım. (8.1.1996 milliyet)
* imamlar da nikah kıysın. (9.5.1995 milliyet)

bunlar laikliğe aykırıdır değil mi?
(bkz: o laikliğe aykırı bu aykırı ne aykırı değil lan it)
karsta fakülte birincisi olan oğlunu kutlamak için sahneye çıkan başörtülü anneye "başını şöle bağla da öyle çık çene altı şart" diyen zihniyetin laikliği koruduğunu kimse bana söyleyemez. bunu uygulayan zihniyet olsa olsa din düşmanıdır ve asıl gerici de odur. ne kadar saçma sapan bişeydi. gerçekten hangi çağda yaşıyoruz dedim. bu bile laikliğin bir ideoloji olarak dinin karşısına çıkarıldığının bir göstergesidir. ben buna olsa olsa g.tünden laiklik anlayışı uydurmak derim. yaw nedir bu laiklik bir tanimla. yoksa devletin laik olmasına karşı çıkan yok. birisi bana sen laiksin laik olacaksın derse dur orda arkadaş derim ben laik değilim devlet laik ve devlet benim inancımın garantisi olmalı. dini sosyal hayattan tasviye etmek isteyenler laiklik maskesine bürünmüşler. laiklik gibi özünde iyi olan bir kavramı irenç bir ideolojiye dönüştürmüşler. dinin tasviyesi içinde devletin güç ve yetkilerini kullanıyorlar.
ajitasyonun gözünü çıkartan bir tavırdır. hala yiyenler mevcutken vay dövünene.