bugün

birikiminden, siyasi felsefesinden ya da askeri dehasından zerre kadar feyzalamayacağı kişilerin isimleri altına ahmakça entryler girerek aklı sıra entry sayısını arttırıp en azından bir bok seviyesine yükselebileceğini sanan yazardır.
liderlerin, fikir adamlarının isimleri altına saçma bakınızlarla üsteki yazara cevap vererek ya da üstteki yazarın en çok fikrini beğenmedik tavrıyla ayar verdiğini yahut *bir iki kıvrıma sahip olan beyni ile eleştirel bir bakış açısı geliştirdiğini sanan, kendince doğan görünümlü bence serçe bile olamayan şaşkın kuştur.
karşısındakiyle fikir alışverişi ya da tartışması yapmayı bilmeyen; aklınca başlıkla alakasız entryler girerek karşısındakine ayar ya da cevap verdiğini düşünen; kendine göre bir birikimi olduğundan hor görülmemesi gereken fukara.

beğenmeyenler ya da kısa yoldan daha kolay anlayabilecek olanlar için türevi bir tanım:bir bok
sokrates'i hatırlaması gereken yazardır.
her şeyi bildiğini sanan yazarların aslında her şeyi bilmediklerini tespit edecek kadar çok şey bildiğini iddia eden yazmandır.

düzelti: başlığı açan bilgiye dühul olmuş düstur patriği* girdisini silip yeniden yazarak tüm bu bilgi ukalalığının çemkirilmemesi için manevraya girerek, ali cengiz oyunlarına bel bağlamış. hani "ben atmadım bu eblek fikri ortaya, bu mendebur gevşek ukalalığın başlığını açan da ben değilim" feveranlıkları vs. bir de girdisinin içeriğini ilk yazdığından farklı olarak değiştirmiş ve sanki eleştirir gazla karalamış cümleleri yanyana. aferin dedim.

düzelti 2: benn ilkin en başta yer alan ve yer değiştirdiği entryi daha sonra tamamen silmiştir. yemeyince yemiyor efendim. ya da moderasyon yedirmiştir, sonuç aynı huzur kapısına çıkar.