bugün

özür dilerim ama eşekliktir. *
yapılan bir çok hata ve pişmanlıktan sonra karşınızdaki kişiden herşey için özür dilemektir.

Yapılan hatalardan sonra bi nevi af dilemektir.
(bkz: her şeyden özür dile)

edit: başlık tepeme. ayrıca: (bkz: her şey)

büdüt: sözlük benim ile "eyleniiyir". *
iplerin kopartıldığı an son anda sığınılan, kocaman umutsuzluğun içinde titrek bi umut barındıran cümledir.
özürler sıralandıkça anlamlarını kaybeder.. ama içlerinde hep ufacık bi umut vardır.. teslim olmaktır özür dilemek bazen..

edit : başlığı başıma bırakan arkadaşım,özür dile benden..
bir de şöylesi var: hiçbir şey için özür dilememek
ya bi siktir git demek lazımdır bazen böyle özür dileyenlere. herkes haddini bilmelidir, özür dileyecek şeyler yapılmamalıdır, kabak tadı verilmemelidir.
tabi özür dilemek de bir erdemdir.

(bkz: yazar burada ikilemde kalmış)
yalancının önde gideni olduğunu belli etmektir.
tartışmadan sıkılan haklı yazık kişinin, pes edip laf anlatamadığı kişiye "al ihale senin olsun, ben gidiyorum" deme tarzıdır.
eşekliğin en büyüğünü yaptıktan sonra yapılan eylem.
(bkz: dudağından öpüp yanlış anlama diyen insan)
olayların uzamaması için kendinden ödün vermek.
ozur dilemenin degerini dusurur.
genelde karşısındakine sinir olup ortamı terk etmek edilen trip cümlesidir.
genelde her şeyin bittiğini anladığımız anda yapılır. öyle şeyler yapmışızdır ki karşımızdaki insan bizi içinden koparıp atmıştır. bunun geri dönüşü olmadığını biliriz. bu noktada özürü de affedilmek için değil sevdiceğimizin üzüntüsünü biraz olsun hafifletmek için ederiz. yaşattığımız bütün acı anlar için özür diler ve bunun, onun yaralarına az da olsa merhem olmasını umarız.
sempatik olma yolunda yapılan bir yavşama-yavşaklık itici gelir. insan her yaptığını hata algılıyorsa yaşaması hatadır.
Bir boka yaramaz.
Aslında hiçbir şey için özür dilememektir. Öylesine söylenmiş bir sözdür.

Biz biliriz ki gerçek bir özürde neyi yanlış yaptığını açıkça söylersin, bu yaptığından pişman olduğunu ekleyip bir daha tekrarlanmayacağına dair garanti verirsin. Bunların biri bile eksik olursa özür laf olsun diye dilenmiştir.