CTRL+SHIFT+~ (TiLDE), harf yap
New york'un 1884'teki nufusu kacti?

Edit: bulamadin mi?
güzel bir kampanya gibi bişe.

nasyonal sosyalizm nedir?
150.000.
düşünen adam bu konuda: ulusçuluk.mensup olduğu ırkın diğer ırklardan üstün olduğunu varsayan düşünce türü.en belürgin uygulandığı yer nazi almanyasıdır. zati hitlerin liderliğini yaptığı partinin ismide alman nasyonalist partisiydi.
demiş.
afrika'ya ve avusturalya'ya gitmen gerek.
yine sen nazir. geldi yine. senin gibi iki ayaklı bir insanım.
bir aborjin amca bulmanı tavsiye ederim.
malzemesinin tamamı senden olmaz. yarısı mutlaka başkasından olur. yanlış önerme.
nefret mi yoksa aşk mı daha güçlü duygudur.
cesaretli bir insan ise nefret.
Trablusgarp savaşını anlatırmısın.
En iyi bildiğim konudur. Ama uzun. Osmanlı yenildi italya işgal etti.
Hattayım gençler.
Ben hattayım da gençler hatta değil...
Osman kim?
türkiye'de yaklaşık 539 bin kişinin ismi. islam dünyasında yaklaşık 600 bin kişinin ismidir.
hayal kurmak sadece geleceğe yönelik mi olmalı ve sadece mantıklı şeyler için mi hayal kurulmalı ?

ben 23 yaşındayım, hala salak gibi hayaller kuruyorum, yani ne bileyim. bi insan neden kendini 100 yıl önce yaşıyormuş gibi hayal eder? ne getirisi var bunun?

hocam ne yapsak ya? önümüz bombok, geçmişimiz bombok. e güzel olanlar yaşamadığımız hayatlar, şu an yaşayamadığım hayatın hayalini kursam ya hırsız olurum ya katil. bende geçmiştekini kurup orada mutlu oluyorum.

ne yapmalı?
Hayalin sınırı yoktur. istediğin hayali kur. tek özgür olduğun alan orasıdır. hayal kur ama peşinden de gitmesini bil.
çok getiresi olabilir. yüz yıl öncesinde hissediyorsan kendini o devirde yaşam tarzından kendine bir şeyler çıkar onu kapitalist dünyaya sal. hem para kazanır hem mutlu olursun.
ne yapacağını hareketlerin belirleyecek.
ne hırsız ol ne katil. hayat güzel. hayal kur çalış üret.
neden bilgisayarlar 1 ve 0 lar ile calisirlar.
yapı taşları, bir diğer deyişle ‘hücreleri‘ 1 ve 0 rakamlarından ibarettir. bilgisayarlar, kullanıcının kendilerine iletmek istediği şeyi tamamen kendi dillerinde yani; 1’ler ve 0’lar şeklinde algılıyor. ulusözlük yazmak için klavyenizde gerekli harflere bastığınızda; bilgisayar bunları ‘harf‘ olarak değil, her harfin karşılığına denk gelen ve 1 ile 0’lardan oluşan bir sayı bütünü olarak algılıyor.
Geldim bekliyorum.
Yalnız değilsin öyle olduğunu düşünüyorsun. Ayağa kalk temiz ol. Kendine çeki düzen ver ve bulunduğun ortama ayak uydurmaya çalış. insanlarla iletişim kurmakta cesaretli ol. Kimsesizlerib kimsesi allahtır. iç sesinlle arkadaş ol.
cevapla da görelim. kim lan bu Erol Egemen ?
Ev temizlemek seni kurtarmaz. Annene elbet yardım et fakat hayatının temellerini kendi ellerinle eğitim sayesinde atacaksın bunu düşün ve plan yapıp çalış.