Kaç yıllık hayatımda böyle tespit görmedim , denilesi.
türk vatandaşı doğal olarak türk olur. laz vatandas laz, kürt vatandas ise kürttür.
tavşana sincap demektir. Tavşan tavşandır, sincapta sincaptır. ikiside kemirgendir ama ayrı hayvanlardır. Türk türktür, kürt kürttür, arap araptır. Aklı sıra bazıları böyle yaparak başka ırkları kabullenmiyor. Sen kimsin ki diyesim geliyor onlara. Sen kimsin ki başkasının ırkını yok sayıyorsun? Laz ise laz kardeşim ne demek türktür. Bu coğrafyada yaşıyor diye ırkı yok sayılmak zorunda mı? Ben Müslüman bir insanım kardeşim. Ben insanları dininden, dilinden, ırkından, renginden, gözünden, dişinden dolayı sevmiyorum! Ben Arabın arap olmayana, arap olmayanın araba, Teniz beyazın, teni siyah olana, Acemin, acem olmayana üstünlüğü yoktur! diyen peygamberin gösterdiği hedefe, durmadan yürüyeceğime and içmiş insanım. Ben insanı insan olduğundan ötürü severim. Irkına, diline, rengine bakmam. Olması gereken birşey varsa, %95 i müslüman olan ülkede olması gereken şey budur. Olması gereken başka birşey yoktur, olmasına gerek dahi yoktur.
Her Türk vatandaşı Türk değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Bayrağı kırmızı beyaz ay yıldızlı bayrak, marşı istiklal Marşı Başkenti Ankara'dır..
sonra "kürtler neden ayrılmak istiyor acaba" diye sormaması gerekenlerin yargısıdır. onlar da belki "her kürt vatandaşı kürttür" demek istiyor olabilirler, değil mi?