bugün

kişi kendine zarar veren filliyatlardan vazgeçtiği vakit ne kadar umutsuz da olsa yeni umutlar yeşertebilir. ammavelakin ne yazik ki kişi kendi hatalarini daha dogrusu esekliklerinde inat etme eğilimi vardir.

çünkü aşaği yukari bütün insanlar ne kadar da yalniş olurlarsa olsunlar kendilerini sütten cikmiş ak kaşik görme dürtüsüne maliktir.

ilkokulda yahut orta okulda hadi bilemedin ders calismasin hoca bana takti olur gümbür gümbür kalir yahut çesitli duygu sömürüleri ile güç bela dersten ikmale kalmaktan kurtulursun.

yahut üniversitede lak lak etmek işine geldiğinden geldiğinden dolayi patir patir alttan ders birakir ve profosyonel ögrencilik sanatini icra edersin.

iyi kötü bir ilişki yasarsin ama şapsalliktan ötürü ve kendine güvensizlikten ötürü kıskanclik krizlerine girersin. sonuçmu derbeder hain geceler. çünkü sonucta dön dolaş ayni hikaye tekerur eder. karsinda ki oyuncu dekor değisir sadece.

insan dogdugundan itibaren kendini fikri, akli görgü olarak geliştirmek zorundadir. çünkü insan yaşlandikca akıllı ve mantikli olmasi icap eder.

ammavelakin nedense ayni eseklikleri cocukca hatalari tekrar. kişi önce kendi yargici olmalidir. kendine gaddar olabilenler bu dunyada kevser sarapini içmeye hak kazanacaklardir.

ama gurur, eşeklik yahut yahu ben haksizmisim deme cesaretini gösteremeyenler ise ne yazik ki en hafif deyimle uzuntu verici durumlara yahut kepazeliklere katlanmak zorunda kalirlar.

ve günün birinde kendi suratlarini aynada görmeye katlanamdiklari vakit akıllari baslarina gelir ammavelakin tren coktan kalmistir. hatta o tren viyanaya varmistir ammavelakin kişi catalcada beyhude yere o treni bekler.

sonuc mu? en degerli hediyeyi olan hayati iska gecmektir. ve hediyenin bir nimetinden pay alamaz.

velhasil kelam kendinize acimasiz olun ki gunun birinde milletin size acimasini bekleyerek (ki benim gözlerimle bu olmaz çünkü herkes kendi hayatin yaşar) azraili beklemeyin.

dönün bakin geriye ne hiyarliklar yapmişiniz. ve bu evreyi verimli bir olgunlukla karsiladiginiz vakit o zaman tam anlami ile hakiki insan oldugunuzu anlayacaksiniz.
börek olmadan cörek olmaz. ne yapalim hayat bu... herseyin bir bedeli var...