bugün

genel olarak üzgün yada hayal kırıklığına uğramış insandır.
duygusal bir bünyeyi taşıyordur kendileri. kulaklarında inleyen şarkı ile birlikte derinlerde bir yerlerde ya geçmişin sızısını hiisediyordur ya da burnunu sızlatan özlemlerini. çevreye zararlı değildir, iyi bir arkadaş olması muhtemeledir.
bilinçaltı dolu insandır. tribe girer çünkü o sırada kafasında, dinlediği şarkıyı fon müziği yapmış, klip çekiyordur.
isyanları hüznünde saklı olan insandır. odun değil ki yaşanmışlara isyankarlığını hissedemezsin.
ben sanırım böyle bir insanım.
hayatın acılarını,kırgınlıkları,yaraları duygusal şarkılarda daha bir farkediyor ve hüzünleniyorum.
bazen de havaya girip cep telefonun tuşlarını rastgele basmak suretiyle ışığını yakıp kolunu kaldırarak telefonu müzigin ritmiyle senkronize bir şekilde sallayan insandır.
melankolik insanlar haricinde bu tribi yasayanlara acısı taze insan denir. durum sevgilisiyle ayrılmasının ustunden cok gecmemis olarak tespit edilmis ve tarafımdan onaylanmıstır.
melankolik insanlardır kendileri. tribe girmek için yer arayan ve bunun en kolay yolu olarak slow şarkılarda derdine derman bulan şahıslardır. *
aynı zamanda (bkz: sadece metallica dinleyip metal seviyorum diyen tipler)den olması muhtemeldir.
(bkz: su damacanasini kafasina diken insan)
genelde pek hazeldilmeyen insan modelidir. kendini uzmek icin zorlayan, bir nevi sirf uzgun olmak icin uzulen insandir, fazla ben merkezcidirler, cevrelerine "bakin nasil da uzgunum, aaah ah, ben neler cektim de boyle boynu bukuk oldum" imajini vermeye calisirlar. ha bi de bu sahte uzgunluge kanip bunlara ilgi gosterirseniz iki dakka icinde ruh halleri degisir ve kahkaha atacak forma gelirler.. uzak durulacak insan modeldir, uzak..
oehh dedirten insan modelidir. her sarkıda elini cenesine dayayıp uzaklara bakarak düsünecek acı seyler yasamıs her ic gecirisi bir sevgilisine tekabül eden yapmacık hüzünlü insandır. sarkı ya da söz önemli değildir melodi yavsladığında tribal enfeksyon hemen nükseder ve pozisyon alınır. hatta tavırlar hafif agresiflikle süslenir ki mizansen bozulmasın.

bu insanlara hababam sınıfı müziğinin bir yavas bir hızlı sekli dinletilerek bas gelinebilir. bir hüzün bir neseden doğan duygusal catlama bünyeyi bertaraf eder.
cok mutluyken slow bi sarki basladiginda kendini sikip zorla aglamaya calismalari da apayri bi ozellikleridir
aynı zamanda ağzından sigarası eksik olmayan insan modelidir
ingilizce bilmedigi halde slow bir ingilizce sarkida tribe giren insan modelinden daha mantiklidir.ancak genel olarak bakildiginda kulliyen mantiksizdir.