bugün

her ateisti şerefsiz ahlak ve etik kuralları olmayan olarak damgalamak yerine fikirsel bir tartışmada götü yemeyeceği için laf atıp konuşa itlere dert olmuş adamlardır.
bir ateist olarak bana sorulmadığı sürece bunu açıklamam ama kalkıpta liseli ergenleri yarattığı algıyla bana ve benim gibilere la atılıyorsa, hele hele müzik tarzını bile genelliyorsa sikerim öyle eleştiriyi der basarım eksimi.

not: klasik müzik dinliyorum ve nickimin anlamını google'ye sorarak öğrenebilirsin, kültürlen biraz.
arkadaşının dinsiz olduğunu öğrendikten sonra,arkadaşıyla arasına mesafe koyan yada tamamen kesen müslüman angutlar olduğu sürece her girdiği ortamda fırsat bulduğu anda şeklini belli eden tiptir..ben buyum,benle muhatap olan bunu bilerek olsun diyebilir..ha marjinal olmaya çalışan tipler yok mudur vardır o ayrı konu ama tek sebep marjinallik değildir..
Alenen beyan edilmese bile ima edilebilir tabi gerekliyse. Cunku musluman kesimin daha fazla oldugu bir ulkede yasiyoruz. Ve kimse karsisindakinin baska bi dinden ya da allahsiz olabilecegini dusunmeden muslumanligin gereklerine daha dogrusu kendi inanclarina gore konusuyor. Ee bu da insani zora sokabilir.
Mesela bugun yasadim. Alkollu bi sey iciyorum. Ordan birisi mudahele ediyor. Yok su kadar gun namaz kilamazsin birak bence onu diye. Kardesim sen bana sordun mu bi musluman misin ya da namaz kilar misin diye. Bilmeden niye mudahele edip karisiyorsun bak isine.
bir ateist olarak katılıyorum.
eğer durduk yere onun bunun inanç sistemini aşağılamıyor ise gayet yerinde bir iş yapan anguttur. Ayrıca kimse durduk yere her ortamda "ben ateistim" demez tıpkı "ben müslümanım" demediği gibi. bir konu açılır herkes inancı gereği bir şey söyler doğru bulduğu şeyi beyan eder ateist olanda bunu söylemekte özgürdür. Herkes kendi çukurunu...
doğru tespittir.ateist olmayı çoğu ergen marjinal olmak olarak görüyor.sorsan niye ateist oldun diye facebooktan öğrendiklerini söyler.