bugün

hakikaten ülkemizde bayağı bir vardır bunlardan, her olayı şehitlerimize bağlayarak prim yapmaya çalışırlar.

konu fatih terim'in maaşıysa, "şehit anaları 3 kuruş alırken fatih terim o parayı hak ediyor mu" gibi laflar ederler. ya da konu mesela, anaokulu eğitimi olsun, inanın bunu bile bağlayabilirler, derler ki "şehitlerimiz karlı buzlu dağlarda çarpışırken, vatan için şehit olurken bu veletlerin sıcacık okullarda eğitim alması adaletsizlik değil mi". zorlarsak daha çıkarırız aslında...
bazı denyoların sikinde bile olmayan şehit mehmetleri hayatının en önemli noktasına koyduğu için her mevzuda onlardan bahseden kişilere denyoların taktığı isim.
bunların derdi mehmetçik falan değildir çoğunlukla, genelde ortamı germeye çalışırlar, dedik ya, doğuştan provokatör.
karmaya oynarlar efendim. şehitleri bu kadar düşünüyolarsa burda işleri nedir ? boş boş sadece yazı yazmaktan başka ne hayırlı işler yaparlar acaba kendileri? her konuyu şehitlere bağlarlar oradan + ları toplarlar ve illa ki biri kötü niyetli olmamakla beraber farklı bir söylemde bulunduğunda üzerine giderek ordanda +ları götürürler. bunlar böyle ruhludur işte.
beyin kıvrımları farklı çalışanların provokatör ruhlu olarak nitelendirdiği insanlardır.ayrıca insanları provokatörlükle suçlarken kendi davranışların farkında olmayan insanların açtığı başlıktır.
provokasyonun kralını yapıp, başkalarını provokatörlükle suçlayan kişilerin zırvalarıdır efendim bunlar. şehitler, mehmetler falan da zaten siklerinde değildir, dedik ya.
şehitleri düşündükleri kadar icraat yapan, yaptıkları icraatlardan da burada atıp tutan bazılarının haberi olmayan insanlara verilen isimdir.
sığ düşüneni vardır her olayı ince çizgilere bağlayıp haklı olduğunu sanar ama bazıları da vardır ki ocağına düşen acısını klavyeyle bastırır... öyle öfkelidir öyle kinlidir öyle ağlamaklıdır ki her fırsatta maximum olan hakkıyla bağlar da söver de....

sığ olana çüüü dersin ötekine söv dersin...
belki de şehitlerimizi kolay unuttuğumuz için her lafı şehitlerimize bağlıyordur...

misal bu konuyu yazan provokatörün hayatı boktan bir hayattır... öyle mal gibi yaşar gider. şehitlik mertebesinin önemini bilmez. ona göre provokasyondur. 9 şehit der geçer... bunu her fırsatta vurgulayını provokatör ilan eder... 3 gün sonra unutur gider denyo.

(bkz: 3 adımda provokasyon yapma rehberi)

bu rehberi yalayıp yutmuş bu yazar... ama hala çok sığ...

son söz : bu provokasyon değildir ! hele bu dönemlerde şehitlerimiz besmele gibi ağzımızda olmalıdır !
ekstrem örnekler üzerinden gidelim, beynimizi zorlayalım. mesela konumuz sözlük olsun, "şehitlerimiz dağlarda teröristlerle savaşıp canlarını verirken senin burda rahatça entry girmen şerefsizlik değil midir! bak şerefsizliktir demiyorum, soruyorum."
ortaya birbirinden salakça önermeler sunan ve sunmaya hala devam eden bünyelerin, provokatör dediği insanlardır.

burada şu anda rahatça entry giren insanın, gününün belli bir vaktini o salakça önermeleri sunan zihniyetin hayatında görmediği veya görme ihtiyacı hissetmediği kişilerle geçirmesine rağmen maruz kaldığı ithamdır.
(bkz: akp lilerin tsk yı sevmediğini zannetmek)
herhangi bir yerde gerek miting olsun gerek futbol maçı bir anda uzaklardan kulağa gelen "şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganıyla toplumu sürü psikolojisine sokar bu kişi. eminim bazen kendiside buna anlam veremez. bazen bu ve benzeri yerlerde alkış başlatma işini de sanırsam aynı kişi gerçekleştirir. kanında vardır provaktörlük.
düşünce kısırı olan insandır.
böyle insanlar toplum beynini zehirleyebilir ve nitekim haberleri açtığınızda her kanalda gördüğünüz spikerlerdir.
hepsi beyin zehirlerler.

siz toplumu yönetmek isteseniz bu işin kolu kanadı ne olurdu iyi düşünün?
şehitlerin neden şehit olduğunu sorgulamaktan aciz olduğu için daha yıllaaaaar boyunca aynı provokeleri yapacak olan insandır.
sadece şehit sayısı her arttığında üzüntüsünü belirtmek yerine bunu her zaman yapan şahıstır. tabi yazdıklarıyla yaptıkları da aynı ise provokatör değildir.
bir kişinin milyon kez entry girdiği başlık. bazı konular vardır sulandırmaya gelmez, her yerde her zaman konuşulmaz. böyle insanlar elbet vardır ancak şehitlerimizi hiç unutmayan ve bu yüzden yeri gelince hatırlatan güzel insanlar bunlardan daha fazladır.arasındaki fark çok önemlidir.
sehitleri sehit eden kisi yada kisilerdir. ha provakatör ha prazervatif. bana göre ayni kökten geliyorlar. ikiside kullanildiktan sonra atiliyor.