bugün

çoğunlukla hayırlı bir durum değildir. (bkz: kaos)
(bkz: kakofoni)
Kafaların boş olduğunun bir göstergesidir.
fikir birliğinin sağlanamaması, baskın görüşlerin olmaması durumu. çözüm peşinde koşarken kafayı allak bullak eden curcuna.
(bkz: cok seslilik)
(bkz: uludağ sözlük)
toplu halde tantana manasıdır, kuru gürültüden ibarettir. herkes başına buyruktur, dediğim dedik çaldığım düdük halidir. kimse ''benim yoğurdum ekşi'' demez.
Ramazan sofrasında olduğunuza işarettir.
sözlükler için uygun bir tabirdir.

başlıkları birer konu olarak ele alalım. sözlüğü de bir konuşma meclisi yerine koyalım. bakalım doğru mu tezimiz.

siyasi bir başlık; yirmi, otuz, kırk, elli kişi siyaset konuşur. bakınızlarla ayar verilir, vs vs...

futbol temalı başlık; orada zaten hepten bir bokluk vardır. galatasaraylısı, fenerbahçelisi, beşiktaşlısı, trabzonlusu, herkesin olduğu bir ortamda kendi takımınızla alakalı bir konuyu taşırsınız, tartışmalar çıkar, hatta "çaylaklıklar"la sonuçlanan durumlar olur.

cinsel içerikli başlık; kimileri tıbbi, kimileri hayvani bakar, orada da vardır bir hengame haliyle.

eğitim içerikli başlıklar; dert yanılır, bir nevi isyan kutusudur. içini kusar insanlar klavyeleri aracılığıyla.

eskiye olan özlem temalı başlıklar; en samimi muhabbetler burada gerçekleşir. insanların dokunulmazlığına koyduğu perde burada çözülür. saldım çayıra mevlam kayıra hissiyle, okuması da oylaması da zevklidir.

konuya sadece okuyucu olarak bakan birini düşünün bir de? adamın beyni sulanır lan. mahvolur olum adamın bünyesi. iflahıyla ilişkiye girilmiştir, daldan dala daldan dala.

(bkz: bence tez yerini buldu)
(bkz: tez entry si uçurulaaa) *
sıkça karşılaşılan durumdur. özellikle din ve diyet konusunda sürekli yorumlar yapılır ve her nedense hepsi birbiriyle çelişir.
bir diğer örneği de kocakarı ilaçları diye tabir edilen bitkilerin kullanım tavsiyeleridir.
Genelde okulda başlayan ve hocaları çileden çıkarabilen durumdur.