bugün

yanlış önermedir ki o niyetle bu konuya yaklaşan kişiler yobazlık yaptıklarını farketmeyen kiilerdir, inanç-yaşam uyumunu sağlayamayan ülke koşullarına göre değilde inançlarının baskınlığına göre yaşayan kişidiryobaz sıfatındaki kişiler. bu sadece belirli bir kesim için değil neye niye inandığını bilmeden sadece kabullenişlerle hareket eden tüm kesimler için ortak söylenebilecek cümledir.
yanlış önermedir. ben de müslümanım, ve kendime yobaz diye saldırmıyorum. demek ki aramızda bir fark olmalı;

(bkz: müslüman)
(bkz: islamcı)
bu olay yobaz diyenlerin degil dedirtenlerin suçudur. ne kadar bilim dışı hurafe ve inanış varsa hepsine sıkıca sarılıp sonrada bana neden yobaz deniyor diye aglamanın anlamı yoktur. türkcede her soyut kavramın somut bir kelime ile karşılıgı vardır ve yobaza türkçede yobaz denir.
--spoiler--
müslümanlık adına halifelik, 5. reşat tarafından almanlara yardım için kullanılmıştır.
--spoiler--

zihniyet : alman ne ? faşist.* demek ki halifelik, faşizmi savunuyor.

--spoiler--
usame bin laden, cihad adına amerika'ya savaş açmış ve 11 eylül olaylarına sebep olmuştur.
--spoiler--

zihniyet : müslümanlar teröristtir.

--spoiler--
isimlerinin başına devrimci kelimesini koyarak pkk ile işbirliği yapanlara karşı yerel örgütler kurulmuştur. fakat, sovyet ve pkk yanlısı terörizmin susturulması amerika'nın işine gelmiştir. amerika şimdi ise dindarların duygularını kullanarak dinciyim diyen birini piyon olarak kullanmaktadır.
--spoiler--

zihniyet : müslümanlar, gelişmeye karşıdır, gericidir. ilim çin'de de olsa gitmezler. amerika'ya hizmet etmektedirler. zaten allah korkusuna sahip oldukları için ahlaksız olmaktansa amerikancı ve faşist olurlar, gerekirse kendi dini inançlarına bile karşı çıkıp gericiliği savunurlar.

vesaire.

metinde geçen zihniyet adlı kişi, üzerindeki soylu şövalye atlarının gözlüklerini bu yönde kullanıp, bir şövalye edasıyla saldırmaya başlar, çünkü kabul ettiği şeylerin yukarıda göründüğü gibi sebepleri vardır. söylerken de bir şövalye olarak centilmence konuştuğu için saldırgan cümleler ağızdan çok kibarca çıkmaktadır. bu saldırılar, karşısında cevap verilmesi ise küstahlıktır, kabalıktır. üstelik bir müslüman yobazdır, ne derse desin aldırış edilmemesi gerekir, onlar cahildir. hah hah hah... *
yobaz kelime anlamıyla inatçı demektir.yani bu önermeyi savunan şahısların da yobaz olduğu aşikardır.