bugün

yalanına sıçayım diyen kankalara sahiptir.
Genelde basit, sanattan nasibini almamış piyasa kitaplarını(alacakaranlık serisi, bölen kızı vs. ) okuduğu için entellüktüel birikiminde gelişme görülmeyen kızdır.
kendisini japon zanneden kızdır.

(bkz: yalanına sokuyum)
her gün kitap okumak da nedir yahu. bir zaman sonra sıkılırsınız. asosyalliğe doğru gider yolunuz. her şeyi tadında bırakmak iyidir. bir kitabı yavaş yavaş sindire sindire okumak daha iyidir. gel biz şunu 3 günde bir yapalım kızım.
(bkz: atıyorsun bari tutarlı at)
istatistik verme telaşına girilmesine sebep olmaması gereken kızdır.
zira kız ya da erkek, hergün kitap okuyan birisi, kurduğu bir cümleden dahi kendini ele verir. ağzında sakız, yüzünde boya, konuşurken ağzı yüzü birbirine karışan, "özne-tümleç-yüklem" basit cümleleri dışında uzun, anlamlı, derin, edebi cümleleri rüyasında dahi göremeyen bir kızın "hergün kitap okuyorum" demesinin zaten hiçbir inandırıcılığı yoktur. ancak, bir-iki tane aşk romanı okumuştur muhtemelen. onlar da elif şafak, canan tan gibi aynı geminin yolcusu olan yazarların kitaplarıdır. bunları okuyup aşk krizine girerler, kitabı 1 ayda okuyup, 3 sene ağlarlar. birkaç kitap okuduktan sonra artık onlardan kültürlüsü de yoktur.

bir de şu vampirli mampirli kitaplar çıktı; onlar da çok popüler. hatta o kadar popüler ki okumayan cahil oluyormuş. cahillik bizde ki vampirli kitaplar okumuyoruz.

bunların erkek versiyonları da var. kurtlar vadisinde çıkan kitapları hiç kaçırmazlar. onlar da iki kitap okuyup memleketi kurtardığını sanır. ya da kızları tavlamak için okurlar.

yani "al birini vur ötekine" gibi bir şey.
bana gore orospudur.
bu gidişle dolu otobüste ayakta kalmasına rağmen kitap okuyan kız ünvanına sahip olabilecek kızdır.
ciddi olma ihtimali de vardır. ama cinayet romanı okuyan bir insanın kendini geliştirmekten ziyade amacı okudugu şeyden heycan duymaktır. kendini geliştirmek ya da gündemden haberdar olmak için gazete öneririm.
destekli sallayan kızdır. her gün gittiği avm leri kitap olarak sayıyorsa inanabilirim.
konuşmasından/yazısından belli olmuyor diye kınanmaması gereken kızdır.

günlük kitap bitirmeye çalışan bir insan evladı olarak daha bir faydasını görmedim görebilen beri gelsin. hayır yani kitap okudum ufkum katlandı artık entelce konuşabiliyorum gibi bir niyetiniz yoksa kitabın gözle görülür bir artısı yok. yada bana öyle geliyor, bilemedim şimdi.

edit: yanlış olmasın siyasi kitaptan başka okumam nadiren roman ve dini eserler.
Kendini rahatlama yolunu bulmus kizdir kitap okumayi terapi haline getirerek günlük yasamin sorunlarindan uzaklasir böylece.
her gün kitap okuyorum diyen erkekten hiç bir farkı yoktur.
her gün kitap okuyorum diyen kız: her gün kitap okuyordur. bu derece insanlara güvensizlik yalanlama nereden geliyor bilmlyorum. tebrik edilmesi gerekirken eleştiren kişi büyük ihtimal yapamadığından "hadi lan oradan" tepkisinde bulunur. kızlar daha çok kitap okur. gıpta ediyoruz.