bugün

Her camiye kurulacak olan ufak bur kitaplıkla insanlar eski olan veya okuyupta bağış yapmak istedikleri kitapları koyucakları bir mekan hazırlama projesidir. Elbette bunu kötü niyetle kullananlar (ayakkabı hırsızlığı gibi) olacaktır ama zamanla bu zihniyetin oluşacağını düşünüyorum. Ayrıca bağış sistemiyle çalışacağı için hiç masraflı olmayacaktır.
Her cuma Hayır veriyoruz daha neyin kafası bu ?
günümüzde camilerin sadece ibadet yeri olarak algılanmasından kaynaklı olarak hayata geçirilmesi için algıların değiştirilmesi gerekli olacaktır.

camiye gelen insan herhangi bir vakit namazını kılmak için değil, camiden aldığı bir kitabı avluda okuyabilmeli.
kitaplar dini olmak zorunda da olmamalı.

he bunu ne zaman yaparız?
her görüşe saygılı olabildiğimiz zaman.

bizim daha laz'a, alevi'ye tahammülümüz yok.
trabzon'luya rum tohumu muamelesi yaparken batman'lıyı pekaka'lı ilan edebiliyoruz.

ayrıca nereye gittiğini bilmediğin hayrın koy götüne...
her cuma namazı vakti ''muhterem cemaat çamlık cami'ne çıkışta yardım toplayacağız, allah kabul etsin'' duyurularını duymuşuzdur.

hayır bu değildir kardeşim. bu memlekette devlet denilen bir kurum varsa eğer sana o hizmeti sağlamalıdır. senin hayır adı altında yaptığın iyi niyetli yardımlar sonra başka yerlerden çıkabiliyor. öyle gözünüzün görmediği yerlere yardım mardım da yapmayın açıkçası. yardım yapacaksan şöyle okuyan, bilen, gören insana yardım, yatırım yapın ki toplumun da bundan faydası olsun.
Raflarda aynı kitapların olmaması kuralıda olmalı yoksa tüm rafların yasin ve kuramla dolma riskinde vardır.
Her camide kitaplık var zaten. Olmadı kütüphaneleri cami, camileri kütüphane yaparız. Olma mı?