bugün

hayatın acı, kabul edilmesi güç gerçeklerinden biri ; sıçmak. aslında bilimsel olarak yaklaştığımızda bir doğa harikası insan vucudunun varlığını devam ettirebilmesi için boşaltım sisteminin sorumluluk alıp ifa ettiği zaruri eylem, ilahi perspektiften tanrı varlığının bir kanıtı belki de.

yemek yemek gibi, konuşmak gibi doğal olan bu eylem nasıl olmuşta yıllar sonrasında insanları utandıran bir vesile olmuş. mesela misafirlikte tuvalete gitmeye çekinir olmuşuz. bır kafede, barda, restoranda nereye yapacağımızı bile sormak acizliğine düşüp , ''lavabo nerde'' der hale gelmişiz. bu yönüyle ben son günlerin revaçta konusu reglle benzeştiriyorum sıçmayı. kadınların marketten ped alıp onu poşetin derinliklerine saklaması neyse eve telefon geldiğinde tuvalletteki kızını isteyen arkadaşına annenin ''şimdi müsait değil'' demesi de aynı şeydir herhalde. tamam hep birlikte bir meraya dağılıp güle oynaya sıçalım demiyorum ama neden kimse sevgilisini hiç sıçmazmış gibi kabul eder ya da öyle olmadığını düşünmek zordur.

bu gerçek hep kendini olduğundan daha iyi göstermeye çalarak pazarlayan obsesif insan kişiliğine doğanın bir tokadır. istediğiniz kadar kibar olun, istediğiniz kadar güzel olun, istediğiniz kadar cool olun, istediğiniz kadar titiz olun farketmez ; hepiniz klozete oturduğunuzda önce ''ıghh ıggh '' yapacaksınız sonrasında kah daha akışkan, kah daha katı boklar vucudunuzdan parca parca kopup dalacak suya. ve sonrasında elinizle temizleyeceksiniz götünüzü. ve hatta büyük bir kısmınız elinizi yıkarken sabun kullanmaycaksınız, bir kesimde tuvaletten çıkarken elini koklayacak.

tarih boyunca kimler yapmadı ki bunu ; winston churchill, albert einstein, salvador dali, fenerbahceli cemil ve niceleri.
dünyanın en zeki adamları bile bunu yapıyorsa gurur duymalıyız sıçmaktan. *
(bkz: bizim evde sıçan var)
(bkz: 21 yuzyılda hala sıcan insan)
(bkz: hepimizin içinde bok var)
kabul edilmesi ve kesinlikle reddedilmemesi gereken özelliklerden bir tanesi.dikkat edilmesi gereken husus nerede ve ne zaman yapılacağıdır; zira bazen olmadık yerlerde ve kötü bir zamanlamayla insanın başına gelebilir.
bir final sinavinda onlerindeki kagitlara bakan ogrencilerin toplu bir sekilde sorulari anlamamalarindan dolayi sifiri cekeceklerini farkettikleri anda yuzlerinin aldigi ifadedir..hepimiz siciyoruz..* * * *
(bkz: hepimiz sıçıyoruz hepimiz insanız)
(bkz: bu kriz de insallah bizi teget gececek)
acı verici olay. özellikle kabızken.
(bkz: bu gerçekle daha fazla yaşayamam)
(bkz: ağzına sıçarım)
(bkz: ben de ben de)
(bkz: hem de sözlüğe!!)