bugün

hayattan hiç bir beklentisi kalmayan adamdır. canına kıyacakken silah ateş almaz. ne ölür ne yaşar. kapının önüne gelir ve anahtarınıda kaybettiğini anlar, kapıda kalır, öylece kalır; git bak hala öyle kalmış orda...

(bkz: mr kayıp)
(bkz: kayıp insan memo)
ağlanılası insan, ağlayısı insan, ağlatan insan.
çünkü o bile hala kendisini bu bunalımdan kurtarıcak bireysel gücünü hareket ettiremeyeceğini ve hayatta hemen yenilmişlik kuralını seçmiş olduğunu bilmeyen insandır.
hayat sadece kumar ve aşk tan ibaret değildir. kişiyi mutlu edecek başka yerlerde kazanmaya çalışılmadır.hala kaybediliyorsa (bkz: ne yapsın sultan süleyman) *
kaybedecek birşeyi kalmayan insandır.
düzeltme: rus ruleti ile canını da kaybedebilir.
sevipde karşlık bulamayan, 20 ytl yi 100 ytl yapıcam diye uğrasırken 60 ytl kaybeden insandır. yazıktır!
(bkz: yeni raki)
dünyanın en şanssız insanlarından biridir.
rus ruleti oynaması gereken kişi...
inşallah fenerli değildir dedirten insandır..
xuqa da sıkça olması muhtemel olay..
kumarda kaybeden aşkta kazanır gibi saçma önermenin doğru olmadığını, aşkla kumar arasında bir bağlantı kurmaması gerektiğini anlayan insandır.
bir de bunun hem kumarda hem aşkta kazanan modeli vardır ki tam dayaklıktırlar.
(bkz: sevgilisini kumara yatıran insan)
(bkz: uslanmadım ben)
(bkz: annesini kumara yatıran insan)
intiharın eşiğine getirten durum.
(bkz: bahtsız bedevi)
(bkz: ben mutsuzum)
(bkz: looser)
gün gelir sana da
sana da güler kader
yakalarsın en hakikatlisini şansların
ya ucundan ya da sonunundan
tutarsın hayatın...
istisna şahsiyetin kaideyi bozduğu durumdur.
(bkz: babayı alan insan)
aşk bir kumardır mantığı ile hareket edip aşkına kavuşamayan insan.
mademki hem aşkta hem kumarda kaybediyorum , neden deli gibi entry girmiyorum düşüncesiyle şansszılığını szölüğe taşımaya kara vermiş, uzak durulması şart olan kişidir.
kaybetmeye alışmış insandır. her koşulda olumsuz düşünmeye başlar bir süre sonra.**
bir çeşit molozdur, intihar etmesi ya da sanatla uğraşması gerekmektedir. intihar ederse kendisini, sanatla uğraşırsa insanları kurtarır.
(bkz: bahtsız bedevi)
feleğin tokadını doğarken yiyenlerdedir...