bugün

müslümanların kendilerinden mükkemmel diye bahsettiğini sanan gerizekalı salak öküz bufalo mal pislik ayrılıkçı din ayrımı yapan köpeklerin eleştireceği hadise.

sanki müslümanlar biz dünyanın en hatasız insanlarıyız diye bir yere nota vermiş imza atmışlar.

içki içer kumar oynar gönek atar namaz kılar....

(bkz: sanane lan)
içki içmenin haram olduğunu bilmiyor olabilecek insandır. tez zamanda dini bütün bir mü'min kardeşimiz tarafından bilgilendirilerek bulunduğu yanlış yoldan döndürülmesi gerekir.
Aslinda yaziya ' yillardan beri ' diyerek baslamak isterdim ama sonra bir de dusundum ki bu tur cumleler yillari gectim, insanlarin bir seylere inanmasindan yada inanma ihtiyacinin baslangicindan beri konusulmaktadir heralde. Oyle ki; aslinda cogu muslumanin bugun ki gorusune gore Dunya'yi ikiye ayirdigimiz da sag tarafta kalanlarin buyuk bir cogunlugu cennete, bati da kalanlarin buyuk bir cogunlu da cehenneme gidecektir. Demek ki yuce rabbim kolaylik olsun diye cennet ile cehenneme gidecekleri dunya uzerine oyle bir yerlestirmiski, zamani gelince kibriti soldan cakacak tam ortada sondurecek.

Ozaman biz bu adamlari, yuce Rabbim'e kolaylik olsun diye, simdiden yaksak hanemize de arti bir puan kazandirsak hos olmaz mi? E nasil olsa eninde sonunda bu adamlar yanacak. Hem de guzelim Dunya'da oksijeni bosa harcamamis olur belki bir arti puan daha kazaniriz.

Bir de; yahu bu ickiyi icenler yanacak onu biliyoruz da, bunu ureten, dagitan, satan ve icilmesine sebep olan, hatta siseleme fabrikasinda calisip ama bu gune kadar agzina bir damla icki surmemis, tek derdinin aldigi uc bes kurus maas ile ailesini gecindirmek isteyen emekci kardesimiz de yanacak. Vayyyyyyy babam vayyyyy!

Iste buna icilir!
islamiyet sadece kendi tekellerinde zanneden ortodoks islam mensuplarının tipik saldırgan söylemlerine gündelik bir örnek. bu ülkede milyonlarca alevi 'kuran değiştirilmiştir.' savı ile allah'ın öğretisini; muhammed ve ali'nin nurlarını taşıdıkları varsayımı ile dedelerden öğrenmiyor zaten değil mi?

kendi dininizi, mezheplerini-yorumlanış biçimlerini, tarihsel sürecini ve değişimlerini zerre bilmiyorsunuz.

bütün zamanlarda, her yerde, her kabilede vardınız ve aynısınız. mide bulandırıcı.

açıklayıcı olur herhalde,

(bkz: edip harabi)

(bkz: batınilik)
içki içen müslümandır, ama günahkar bir müslüman.
içki içiyorsa ve bırakmaya gayret etmiyorsa tam müslüman diyemeyiz.
Hoşgör beni ey islam! hoşgörün beni ey müminler! diyen insandır.

Not: Sen beni hoş gör, bende seni
içki içen müslümandır. günahkar olduğuna allahtan başka kimsenin karar veremeyeceği müslümandır.
alkol kullanmak büyük günahlardandır. ancak insanı dinden çıkarmaz, küfr-ü mutlak'a atmaz.

dolayısıyla bir insan hem içki içip hem müslümanım diyebilir ancak islamın kesin yasaklarından birini çiğnemiş olur.

murtezile biraz daha farklı düşünür, alkol kullananın küfürle iman arasında kalacağını söyler.

ilk görüş yani ehli sünnetin görüşü daha makbuldür.
çoğu arkadaşlarım öyle ama sigarayı içkiyle aynı kefeye koymazlar nedense.
sadece g*t korkusu için allaha inanan kişidir. oysa bir insan allaha yürekten inanıyorsa onun emirlerini eksiksiz yerine getirir.
ilginç tespit: din hakkında en çok vaaz verenler de onlardır. inanmıyorum dersin sana kızar kendisi inandığı halde bir yasağı çiğneyerek isyan eder kendi allahına.
Kalbi temiz olduktan sonra cennete gideceğine inandığım insan.
"içki içmek haram değil" demedikçe müslüman kalacak insandır. tabi gerçeğini allah bilir.
Kimse karışamaz, Allah'la kul arasındadır.
daha kötüsü için; (bkz: 5 vakit namaz kılıp ülkesini satan müslüman)
sen ben o, çeşitli kelimlerle ifade edilebilecek insan topluluğu.
ömer hayyam ve ebu ali abimizdir. her iki merhum da içkinin kadının amına koyarlardı müslümanım da derlerdi.
(bkz: cisimi ediyom cisimi ediyom popom kuru kaliyo)
bir çok müslümanın yaptığı kendine göre inancı olan kişilerdir.
sadece başkasını düşünse anlarım ama; sanalda içki içene laf ederken kendisi içki ve zinayı ihmal etmeyen; sonra da içki içene laf edebilen, büyük ihtimalle "ccc" takılan din kardeşimiz(!)dir.vardır ne yazık ki.

(bkz: ötüken yolu yokuştur biraları tokuştur)
allah yüzümüzü kara çıkartmasın diyerek ilk kadehi kaldıran zihniyet.
hesabını sadece allah'a vercek olan müslümandır. yaptığı başkasını ilgilendirmez.
normal insan gibi insandır. ama " bak bu adam hem içki içip hem de müslümanım diyor " diye parmağıyla gösteren kişi şerefsiz bir şahsiyettir. öyle ki yarası vardır, ve bir yerlerden açık yakalamaya çalışıyordur. kendi aklınca.
hem elalemin namusuna dil uzatıp, her türlü pisliği barındırıp sadece 5 vakit namaz kılıyorum diye müslümanım diyenden daha müslüman olabilir.
hiç oturupta ;

- günahkar müslümandır
-müslümandır ama günahkardır
-normaldir. o sadece müslümandır melek değil.

gibi ayar vermeyeceğim.

değmez.
hüseyin üzmez de içmiyordur muhtemelen. bilmem anlatabildim mi ?