bugün

bebek bezi reklamında, bezi kullanıp memnun kalmış çocuğun memnuniyetini ifade eden sözleri.
götüyle isemeyen her insanın olası cümlesi.
(bkz: kafana sıcıyom kafan kuru kalıo)
canbebe reklamı buradaki sevimli cocuk 17 ağustostaki depremde ölmüştür...
''altına çişini edipte altının kuru kaldığını anlayan çocuk bu zekasını çişini tuvalete yapma yolunda kullansa ya'' dedirten cümle
(bkz: unutulmaz reklamlar)
(bkz: cisimi ediyom popom kuru kaliyo)
sevimli ötesi bir çocuğun bebek bezi reklamında söylediği cümle.
99 dan beri piyasada olan reklam.
her gece kulağımda yankılanan propaganda cümlesi.

insanı, altına canbebe bağlayıp deliksiz bir uyku uyumaya zorluyor.
çişini poposundan yaptığını zanneden bebek sorunsalıdır. *
aslında 17 ağustos depreminde ölmemiş olan bebeğin reklamdaki repliğidir.
ergenekoncuların bu anlamada sloganı, suc işliyorum suc işliyorum, ceza görmüyorum, sicilim temiz kalıyor, saygı görüyorum,

bunun birde son hali var, suç işliyorum suç işliyorum e atatürk ü de seviyorum sicilim temiz kalıyor o zaman.
nasıl oluyorsa işemesine rağmen çişin dışarı çıkmadığını belirten reklam cümlesidir.

(bkz: goster bakalim nasil oluyor)
erkek olması halinde "popon kuru kalıyor da, ön taraf gölete dönmüş." denilebilir.
canbebe reklamında erkek bebekten sonra oynayan kız bebeğin 17 ağustos depreminin ertesi günü radyoda vefatını duyduğum 90 lı yılların sonundaki reklam cümlesi.
oldukça gıcık bir reklem sloganı .

+ abi, çişimi ediyom çişimi ediyom popom kuru kaliyo .

- bide altına sıç bakalım ne olacak mithatcan .
mantık hatası barındıran cümledir. hacı bokta boncuk arıyorum tamam evet, ama yok mu şimdi?

hacı ben çişimi edince zaten popom her türlü kuru, paçalardan süzülüyor orası ayrı. 1 lira yerine 0.99 kuruş demenin yarattığı psikolojik etki, bir strateji mi bu ha? yanıltıyorlar bizi. sıçıyom sıçıyom pipime bi bok olmuyor gibi.
tamamen yanlış bir cümle. üstat hiç işeyen adamın götü kalır mı? illa ki göte temas eder. ne yapsan da değer. sonuç olarakta işeyince popo kuru kalmaz nemlenir en azından.**
eskilerden bi reklam repliği.
çok tatlı bebeklerin oynadığı reklam.