bugün

en fazla %7 dir.
yarramın başıdır barajı gecip dilek ocalan iceri girerse canlı bomba olup o meclisi havaya ucurmak namus seref borcudur!
%8 ile %10 kusur arasındadır.
Üç ila beş, yer yer yedi.
Barajı geçecek kadar alamayacaklardır.
% 8 alırsa kına yaksın.
%8-9 alacaktır.
şimdi uçuk olacak ama tahminim (kişisel tabii) yüzde 13-15 arasıdır. nedenine gelince; daha önce batı'da yaşayan kürt nüfus kürt siyasetinden izoleydi, zira kürt siyaseti doğu ve güneydoğudan bağımsız katıldığı için batı'da yaşayan kürtlerin oy verme gibi bir durumları yoktu. batı'daki kürt seçmen işlerine geldiği için genelde batı'da akp'yi desteklemiştir. ama türkiye genelinde parti olarak katılmaya gelince işler değişiyor. batı'da akp'ye veya başka partiye oy veren seçmenin hdp'ye odaklanması kuvvetle muhtemeldir.
bir örnek vereyim; ankara'da yaşadığım binanın apartman görevlisi batmanlı bir kürt. aşağı yukarı 5 yıldır da bizim apartmanda çalışıyor. geçen konuşuyoruz adam hep akp'ye oy vermiş cumhurreisi seçimlerinde selo'ya vermiş ama hdp'nin parti olarak girmesini fırsat biliyor ve hdp'yi destekleyeceğini söylüyor.

not: yaza yöneticilik bana geçiyor. s.ktir edecem apartmandan bunu.
8,5 alır
Bazı anketlere göre iktidar daha 13 yıl önce kaybediyordu. Demek neymiş her ankete bel bağlamamak lazımış.
iyi bir çalışma yapılırsa %10 barajını geçebileceğini düşünüyorum. özelikle batıdaki kürtlere ulaşmaları gerek.
Batıdaki kürtlere ulaşmaya çalışsın ama ilk önce muhafazakar kürtlere ulaşsın. Bir kaç escinsel için muhafazakar ları kürtleri küstürürse bu iş olmaz.
ben bile vermeyi düşündüğüme göre %13-14'ü çok rahat bulur.
yüzde 14 alacaktır. Mhp yüzde 13te kalır.
8.5 ten fazla alirsa buradan pılımı pırtımı toplar giderim .
en fazla yüzde 9.
%11 civarı der kaçarım. tabi yine kedi medi girmesse.
doğuda girmeyeceği kesin yemez götleri swh.
seçimlerin yapılıp yapılmayacağından emin olmadığım için tahmin yürütemeyeceğim giri.
3'ün, 1'i.
üçün biri .