bugün

daha çok kadınlarda mevcut olan ,kutsal bir simge olarak takılması haricinde zevk olarak takılmasına anlam veremediğim eylem...
bunu yapan bir müslümansa, karizma yapmak için oruç tutmayan öğrenci modelindenden farkı olmayan zavallıdır...artık müslüman da değildir..
adının t harfi ile başladığını öne sürerek takanlarda mevcuttur...
üniversitelere giremeyecek kişidir. Zira üniversitelerde her türlü dini sembolü taşımak yasaktır.

bunun yanında haç ile karıştırılan bir mısır sembolü vardır ki bunu takanların haç taktığı sanılır.

En nihayetinde kimin ne taktığı kimseyi de ilgilendirmez.
üniversitelerde dini semboller yasak evet ama bu haç için veya başına takke geçiren yahudiler için geçerli değil. ne de olsa burası Türkiye müslüman nüfusun azınlıkta olduğu bir ülke
müslüman olduğunu belirtmesine rağmen, muska verdiğinde muhtemelen takmıyacak olan tiplerdir.
takan eğer türk olsun olmasın bir hristiyansa gayet normal olan durum.bu arada bir düzeltme haç kolye küçük bir şey olduğundan gözden kaçabilir ama başına takke geçiren yahudi üniversitenin kapısından bile giremez atmayın.*
Klasik bi amerikan özentisi gençlik tribidir. zira, bu tipler hüvviyetinde yazan 'islam' ibaresini de kabul etmeyip; hristiyanlık hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan sadece kliseye gidilip dua edilen,pazar ayinlerine katılınılan o klasik filmlerden etkilenip 'hristiyan olcam ben','vaftiz olcam ben' diye tutturabilir. ben bugüne kadar bunları deyip de olanını görmedim, bi hevestir geçer şeklinde kendi haline bırakılması en doğrusudur.
çok da üzerinde durulup kafaya takılmaması gereken hadisedir. ha kişi illa ben bunu yapanları eshefle kınıyorum hede hödö diyecekse, karşı tarafın boynundaki kolyenin mısır haçı mı; hristiyan haçı mı olduğuna dikkat edilmelidir. zira mısır haçı dini bir sembol olmaktan çok mısır medeniyetinin felsefesi ve yaşam tarzının bir sembolüdür. hayatın anahtarı anlamına gelmektedir.
bir de gamalı haç var ki o en beteri. *
hristiyanlardır.*
bilhassa hristiyanlıkla dalga geçen gençliktir. şayet hristiyan arkadaşlarımız da bunun nedenini çözememişlerdir. hristiyanlıkla ilgili fikri olmayan -müslümanlıkla ilgili hiç fikri olmayan- insanların, hristiyan gibi gözükmesidir bu... başka da birşey değildir.

genelde kızlar takarlar bunu.
bu tiplerin ters hac takan versiyonlari da vardir. antichrist olma olasiligi oldugu gibi yine hac takan musluman kadar ozenti de olabilir.
hıristiyansa doğal, müslümansa özenti olduğunu düşündüğüm tipler.
müslüman olan bir kişi bu davranışı sergilerse, yazıklar olsun denilesi bir davranıştır. zaten artık bu davranıştan sonra dinini yaşayıp, yaşamaması konusunda şüpheleri olur insanın, yazıklar olsundur!..
hülya avşarda taktı ya artık görürüz magazin adı altındaki programlarda.
aslinda kelam etmeye deger bulmuyorum $u mankafalari ama aciklamaya cali$acam ki benden gunahi gitsin, ben kendi gorevimi yerine getirmi$, toplumdaki her ozgur bireye kar$i gorevimi yerine getirmi$ olayim.

hani takanlar dinsiz oluyor ya. musluman degilmi$ artik takan. bak bak. kendisine cebrail her gece iniyor sanirim da yaradan'dan son haberleri getiriyor. baksana nasil da hemen anladi musluman mi degil mi. bir ba$kasi da cikiyor diyor ki "Allah'im kulturumuz gitti, gencligimiz ozenti oldu. ne yapacagiz biz?". lan oglum, iyi misiniz siz? bu nasil bir psikoloji ki siz insanlari yargilama, sorgulama hakkina sahip oldunuz. galatasaray, fenerbahce maci mi lan bu?

hristiyan bir kadin turban taksa gotun du$er, musluman birisi bir hac takinca, din elden gitti diye aglamaya ba$liyorsun. hristiyanlik uzaydan mi geldi? pic mi hristiyanlar? ne olacak hac takinca allasen.

bi' de bunu soyleyenler sanirsin ki 5 vakit namaz kiliyor, ibadetin tum gerektirdiklerini yapiyor, $imdi sira diger insanlari imana getirmeye kaldi. hey ma$allah be. turk muslumani diye bir mezhep mutlaka olmali. gercekten ihtiyacimiz var buna.

ozentilikmi$. hihh. birak ozensin hem. ne var ki bunda? hani sen begenmiyorsun ya onun muslumanligini, birak bari belki adam gibi hristiyan olur. gerci onlar cehennemlik di mi? dogru. sen cennete gidiceksin ama, her ak$am geliyo sana haberler cunku.

once insan olun, insan. sonra anlat bana kolyeydi, ozentiydi.
taktığı haç ters ise tehlikeli tiptir. uzaklaşınız.
kadınlara çok yakışan kolyedir ilginç bir şekilde seksi görünmektedir.
Takmayın . haç alamettir . müslümanın takması yasaklanmıştır .
hristiyan olmaları yüksek ihtimaldir.
takılma amacına göre değişebilir. sonuç itibari ile alamet, fal vb. gibi amaçlar güdülmüyorsa takılsın!
bunu yapan bir müslümansa diye bir şey yok yapan varsa mülüman değildir bu kadar basit...!!!

edit: anlatmak istediğim şey belli. lafı başka yerinizden anlamayın.
mesaja mesaj bu entry.
https://www.google.com.tr...oTYAg&ved=0CAYQ_AUoAQ
ergenligimde takmistim lan. carmihta isa kolyesiydi. dur lan bura itiraf basligi degil dimi... yanlis geldik.
Hz. isa da gayet bir peygamber olduğundan ve kendisinin sevilmesinde hiçbir beis bulunmadığından, bazı zeka yoksunları müslüman isen şeklin de o biçim olacak takıntısı yapmayı keserlerse normal tipler olacaklat.

Öyle yada böyle, isa da sizin peygamberinizdir, musa da öyledir, incil de tevrat da kur'an da kutsal kitaptır. Kesin şimdi mızırdanmayı.
Allah kolyesi takan tipler gibidir. Herkes dinini yaşasın.