bugün

Yok abi bok var tamam ya da evet diyosun.Karşılıgında aldığın bi hiç olmasına karşın evet diyosun.Tamam ben de her şeyin karşılıklı olmasına karşıyım lakin bi teşekkürü haketmediğim söylenemez.
karşısında kötü niyetli insanlar varsa kullanılabilir bu kişi. genelde üzülen taraf olurlar.
en büyük sorunlarımdan biridir. karşı tarafın talep ettiği şey zararıma da olsa çoğu zaman kabul eden, hep fedakarlık yapan tarafım. çok kötüdür, insanı kötü hissettirir.
(bkz: yes man)
bi yerden sonra salaklıktır. artık başkası yönetir hayatınızı, siz sadece istekleri yerine getiren bir kukla olursunuz. yeri geldiğinde hayır demeyi bilmek gerekli.
suistimalini bir kenara koyarak bağımsız düşünecek olursak; fedakarlığın ilk basamağı olarak nitelenebilir.
direk hayır demek zor gerçekten, bahanelere sığınıyorum artık.
Önemli olan sizin ne istediğinizdir. Insanlar kırılıyor diye kendinizden taviz vermeyin.
öz güven eksikliğinden kaynaklanır. herkes beni sevsin diye kimseye hayır denilemez sanki hayır deyince seni sevmeyi bırakıcak yalnız kalıcam gibi gelir.
Evet demektir. Evet.
ne geldiyse başıma hayır diyememekten gelmiştir şu yaşıma kadar. aman o kırılmasın, aman bunun gönlü olsun diye diye kendimi tuzla buz ettim. şimdi onarmaya çalıştıkça bir toparlanıyorum iki dağılıyorum. böyle bir hal aldım. kimse için kendini yıprattığına değmiyor. onlar bir şekilde yolunu buluyor.
bir insan hayır diyemezse,
evet de diyemezse,
"bakarız" der.

işte bu insanların hepsini sıra dayağına çekmek lazım,
en kötü karar kararsızlıktan ve belirsizlikten iyi çünkü.
kanimca öz sayginin gelismemesinden kaynaklidir.
Evet dedirtir.
Çevresi tarafından enayi görülen insanların durumudur.
sevmediğim bir özelliğimdir. insanları kıramadığım için, kırdığımda üzüleceklerini görmekten korktuğum için hayır diyemiyorum. çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olsun... zor durumlardayım...
fazla düşünceli olma durumudur.sizin fazla müsama göstermeniz nedeniyle karşı taraf şımarıp sizi üzmeye başlar.

seversen s.kilirsin, s.kersen sevilirsin.
argo olsada sevdiğim ve doğru bulduğum söz.
(bkz: yes man)
Yerinde ve zamanında demek gerekir yoksa bu zamanla sizi yıpratabilir.
Bazen başa bela açan durumdur. Ama işte gönül varmayınca dil ne yapsın.
(bkz: hayır)
insana zarar verebilir ve de karşı tarafdakilerin bundan istifade sizi kullannasına olanak sağlar.
Hayır; bir özgürlüktür, kişi hakkıdır. Her zaman "hayır" deme hakkınızı kullanın. Yoksa sırtınız yerden kalkmaz hiçbir zaman.
hava da kara da sikerler aman diyim dikkat. beş harfli küçük bi kelime bu kadar zor olmamalı.
Hayır dersem karşımdaki insan üzülecek alınacak diye ödüm koptuğundan genelde yaptığım şey diyebilirim.