bugün

Çok doğru bir önermedir efenim. Çocuk bakmak insanların hayatlarında ne kadar sorumluluk alabileceklerini ve bunu taşıyıp taşıyamayacaklarını gösteren en güzel uygulamalardan biridir. Daha hayvanını besleyemeyen, bakımına üşenen, hastalığında ilgilenmeyen insanların çocuk sahibi de olmaması gerektiğini gösterir. Kedi, köpek hayvan sevgisi olan insan çocuğuna daha da fazlasını verir ve çocuk sevgisiz büyümez.

ister küçük bir kuş besleyin isterseniz bir kedi yada köpek hepsi ufak çaplı sorumluluk yükler. Örnek olarak benim evimde kedim olduğu için seyahatlere çok sık çıkamam ve kedimi yalnız başına yaşasın evde ne var tarzı bırakamam. Deneyin hayvan besleyebilmekte ne var canım diyeniniz olabilir. Ancak onlara asıl olan sevginizi verebilmek, ona sevgi dolu gözlerle bakabilmek, arkadaş olabilmek veya çocuğunuz gibi sevmekten geçer.
gün gelip çocuğu baba köpek alalım dediğinde seni besliyoruz ya oğlum diyerek bozacak ebeveyndir. koçum benim.
başka bir örnek verecek olursak hayvan beslemenin yasaklandığı apartmanlardan ve sitelerden uzak durmakta gerekir. ne ev almalıyız ne komşu.* Çünkü tüm hoşgörüsüz ve insan ilişkileri iyi olmamış insanlar buralarda toplanır. Ve nedense bu insanlar çocuklarına da mahallenin çocuklarına da hoşgörüsüzdür. Hafiften ses duydu mu bu tipik insanlar derhal müdahale gereği duyarlar. Çocukları da sevgisiz büyümüştür. Bunlar gözümüzün önünde olan örneklerdir. Hayvanlara hoşgörülü insan besleyen insan, insanları da sever ve hümanisttir.