bugün

iktidara ve çankaya'ya yakın çevrelerce inkar edilse de abdullah gül'ün cumhurbaşkanlığı makamı için aday gösterilmesinden sonra ortaya çıkan ve gözlerden kaçmayan gerginliktir.

ha daha öncesinde sıkı fıkı dost muydular? orasını bilemiyoruz, lakin emine hanım iktidarın first lady'si idi o vakitler, akp çevresinde herkes ona saygı gösteriyordu, işte ne oldu ise abdullah gül çankaya'ya çıkınca oldu, akp sempatizanlarının emine hanım'a olan ilgi ve alakası yerini hayrunnisa gül'e bıraktı, hayrunnisa hanım türkiye'nin first lady'si olmanın da getirdiği avantaj ile akepe tabanının yeni ilgi odağı olmaya başladı.

bu durum tabii emine hanım'ın pek hoşuna gitmedi, kim olsa gözden düşmek hoşuna gitmez tabi. emine hanım da bu duruma tıpkı deniz baykal gibi çankaya köşkü'nü protesto ederek tepkisini gösterdi. bir hayırlı olsuna, ev gezmesine bile gitmedi hayrunnisa hanıma...

ve son olarak kraliçe 2. elizabeth'in türkiye ziyaretinde emine hanım çankaya'daki yemeğe katılmayarak işi iyice ayyuka çıkardı. öyle ya kraliçe hayrunnisalara gelmişti misafirliğe. o'nun ne işi vardı? ne sıfatla çıkacaktı kraliçe'nin huzuruna?
hem cumhurbaşkanlığı kocasının hakkıydı?

nitekim hayrunnisa hanım da bu duruma bu gün kraliçe'nin başbakan ile olan görüşmesinde katılmayarak bu tepkisini gösterdi.
ne de olsa o iki gün kraliçe'nin yanındaydı, ya emine hanım? hepi topu yarım saat...

http://fotoanaliz.hurriye...;rid=4369&hid=9002058

http://www.internethaber....053&interstitial=true
gerginlik iyice arttığında saç saça, baş başa kavga etmeyecek olan şahsiyetler, etseler de görünmez.*
kişiler kendileri gibi bilir herkesi, yalan haber olma olasılığı yüksektir. inandırıcı değildir.
hiç inandırıcılığı olmayan, olsa da çok da önemli olmayan durum. bütün işler bitti de bununla mı ilgileneceğiz.
hg:benim kocam cumhurbaskanı oldu ne haberr..
ee:benim kocamın itelemesiyle oldu ondan ne haber.
(bkz: cocuk kavgasi)
gul:hocam napacagiz?herkes kapatma davasini konusuyor?
rte:evet gulum benim ya!onu da gundemi degistirmek icin yapmistik, simdi baska bir sey bulmak gerek gundem degisikligi icin.
dusunurler.
gul:evreka, evreka!
rte:he gulum soyle?
gul:first-second kavgasi cikarsin bizim hanimlar.
rte:ben bunu nasil dusunemedim ya?!
kasnak gerginliğidir.
biri ipi sararken diğeri kasnağı tutar.
8sütun.com adlı haber sitesinde "başbayanlar niye küs" manşeti ile bir haber yayınlandı geçtiğimiz günlerde. (başbayan ne yaa? bayan ne yaa? hanımefendi de bari)
haberin detayları oldukça ilginç ve eğer gerçekten doğruysa bu daha da ilginç yahu.(bu cümle de bi ilginç oldu tabi) buyrunuz;

Bir Dışişleri Bakanı Cumhurbaşkanı olursa, first lady olmayı bekleyen Başbakan eşi ne hisseder? Bu sorunun cevabını merak etmedik hiç. Çünkü cevap kendiliğinden, hem de kısa sürede geldi. Zirvede bir süredir sıkıntı var. Türbanın ve islami ideolojinin birleştirdiği kadınları, şimdi kırmızı halılı köşk ayırdı. Öyle ki çıkan dedikodulara cevap vermek için bir araya gelip poz vermek zorunda kaldılar.

Adının açıklanmasını istemeyen ve o gün orada bulunan AK Parti yöneticisi kaynağımız, aşağıdaki konuşmanın 24 Nisan 2007'den birkaç gün sonra yani Gül'ün Cumhurbaşkanlığı'na aday gösterilmesinin hemen ardından istanbul Abdi ipekçi Spor Salonu'nda ki bir odada gerçekleştiğini belirtiyor.

işte Hayrünnisa Gül ve Emine Erdoğan arasında iplari koparan o diyalog;

Odadaki bir kadın: Hayrünnisa Hanım hayırlı olsun. inşallah tamamına erer.

Emine Erdoğan: Gerçekten sürpriz oldu.

Hayrünnisa Gül: Evet. Bilmiyordum. Benim için de sürpriz oldu.

Emine Erdoğan: Genelde anormal olanlar beklenmez. Sizlerin de beklediği Recep Bey'in aday olmasıydı, öyle değil mi?

Odadaki kadınlardan biri: Ama Sayın Başbakan aday gösterdi.

Emine Erdoğan: Elbette, ama her öneri kabul edilmez değil mi?

Hayrünnisa Gül: Emine Hanım hayrola, bir sorun mu var?

Emine Erdoğan: Recep Bey adaylıkta ısrar etmeliydi. Siyasi geleneklere göre başbakan varken bakan aday olmalı mı? Recep Bey bazı dengeleri gözeterek adaylık teklifinde bulunabilir. Yoksa önce dengeler bozuldu, sonra da denge bunu gerektiriyor mu denildi?

Hayrünnisa Gül: Öyle şey olur mu? Yılların dostluğu bunu gerektirir mi?

Emine Erdoğan: Yılların dostluğu benim dediğime gelmeliydi. Evet bir kırgınlığım var. Ama yanlış anlaşılmasın, biz bir aileyiz...

http://www.8sutun.com/node/60511
(bkz: celebrity deathmatch)