bugün

iyi bok yiyon.

bir insan.
şunu biri siksin.
Benimdir. Onun yerine memleketin en ücra köşelerinde görev yaptık. Bunun kazandırdıkları yeter de artar.
bu kişiyi dinleyerek kazanacağım şeylerin amına koyayım demiş kişidir. hatta bu kişiyi dinleyerek kimlere ne kazandıracaksam hepsinin de amına koyayım demiştir.

zeki insandır.
Acısı derdi yoktur yada sorunludur.
Şarkının siyasetini yapıyordur .
bence epey birşey kaybetmiştir. fikirlerim uymasada ahmet kaya'yı severdim.
Açık açık Pkk'ya destek veren birini dinlememek kadar güzel bir şey yapan kişidir.
(bkz: milliyetçi) dir.
teröristi dinlemem diye dinlememiştir. Haklıdır da. Ama şöyle bir durum var ki bu insan oludur. Yani dinlense kimseye para kazandırmaz. Bu yüzden dinlemelidir. Ahmet kaya'nın güzel şarkılarından bir zamanlar orospu çocukluğu yaptı diye mahrum kalmamalıdır.
ahmet kaya şarkıları dinleyerek büyümüş biriyle anlaşamayacak olma ihtimali yüksektir.

(bkz: yabancı insanlar)
zararın neresinden dönülse kardır.bir an önce başlamalıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=qXWmJM0IxTg

dinleyene kadar ben yaşadım dememesi gereken insan..
türkiye'de yaşıyorsa ve akli muhakemeleri, beş duyusu yerindeyse, yoktur böyle bir insan profili.
hiç kimse bana martaval okumasın. tanımadığınız birinin "düşman"ı olamazsınız. ahmet kaya'yı önce siyasi tutumları, eylemleri söylemleriyle tanımış olsanız dahi, gündelik hayatta kulağınıza mutlaka bir yerlerden girer onun sesi.
hala ana babalarının dediklerine inanan, müziğin ne kadar evrensel ve ahmet kayanın ne kadar gönül teli üstadı olduğunu bilmeyen, ön yargılarını yıkıp dinlemeye başladıktan sonra içinden bir şeylerin nasıl kaydığını görecek ve dinlemediği günler için pişman olacak insandır.

edit: cümle biraz uzun olmuş farkındayım. sözlük formatı işte napacan?
adı yılmaz kendi yılmaz benzeri terörist propagandalarından uzak durmuştur.
kanımca iyi etmiştir.
yarım insandır.
çok da birşey kaybetmemiş insandır.
demekki bir bildiği vardır. iyi de yapmıştır denilir.
gurur duyulması gereken insandır.

not:o insanlardan biri olduğum için kendimle de gurur duyuyorum. benim vatanıma küfreden pkkyı ve apoyu öven biri sanatçı olamaz.
not2: eğer beni ahmet kaya dinlerken görürseniz vurun lan beni.
hiçbir şey kaybetmeyen insandır. hatta çok şey kazanmasıda muhtemeldir.
yaşadığını iddia etmemelidir. cem yılmaz'ın dediği gibi: "ölmüş bu. beyin olarak ölmüş." aga.
büyük olasılıkla yeni ergenler olabilir.
niye yaşıyorsun be adam anadoluyla hiç alakası olmamış insandır, çünkü ahmet kaya anadoludur.
anılanın yaptığı sanatın önüne başka bir takım aykırı ve lanet olası eylemler geçtiğinden hak verilip desteklenesi insandır.
el üzerinde tutulması gereken insandır. daha kulakları sikilmemiştir.

(bkz: bakir)