bugün

18'den sonra sallar
23'te nakavt. Sonrası ayağa kalkabilecek miyim ile geçiyor en azından 1 yıldır öyle.
olmak istemediğin yerde, yapmak istemediğin şeyi yaptığın yaş. kendini içten içe kemirdiğini, benzemek istemediğin insanlara benzerken kendinden yavaş yavaş buharlaştığını hissettiğin yaş... ve üstelik tüm bunlara karşı hiçbir şey yapamadığın yaş.
Ünversiteyi de bitirip üstüne hala işsiz olmak olabilir dahası üniversiteyi bitirip 5 yıldır hala işsiz olmak da olabilir vb. Dahası ki bu en önemlisi jim yong kimin kim olduğunu bilmediğini farketmek.
Belirli bir yaş yok ama bir açıklama isterseniz keza şu şekilde;

"Tüm ilk'lerinizi yaşayıp tükettiğiniz yaştan itibarendir."

ilk sevgili
ilk bira
ilk film
ilk dostluk
ilk şiir"
ilk birine gümüş kolye alışınız vs.

Sonrasında kara sinekler bok üzerinde dolaştıkları gibi çepeçevre sarar etrafınızı.
Hayat çok güzel neden boka sarsın.
22-23. Bundan sonrası ne olur bilinmez ama çokta umrumda değil.
Ailesine destek olmak için okulu bırakıp çalışan bir çocuk için 13.
Üniversiteden mezun olup iş bulamayan bir insan için 22
Şehit olan eşinden emanet çocuğunu tek başına büyüten anne için 28
Bütün o iş ev arası dokunan mekiklerin arasında kendinden uzaklaşanlar için 40.
Bu böyle uzar gider. Kısaca hayattan ilk golü yediğin yaş hayatın boka sarmaya başladığı yaştır.
18 dir. tüm çocukluk hayallerin kazık bir sınavla biter. sadece türkçe,mat vs yapamadığın için ilgi duyduğun yeteneğin olan bi bölüm okuyamazsın.
üniversitenin son senesi. net.
Hayata nasıl baktığınızla ilgili. Yaşadığınız her an hayatınızı değiştirebilirsiniz çok ciddi sağlık sorunlarınız yoksa. Hayat araba ise şoför sizsiniz.
28+ çok net ..
29 sonrası çok tehlikeli.
25'ten sonrası çöptür.

En guzeli 17-23 arasıdır.
30'lu yaşlar komple sikko.
paranın ne olduğunu anladığın yaş hangisiydi ise o. insanları tanımaya/anlamaya başladığın yaş da olabilir.
27 artık herşeyi tatmış herşeyin orospusu olmuşsundur tebrikler her konuda kaşarsın artık
12.5 falan.
40 ından sonra vites birden geriye takılır. Hiç bir bokun tadı kalmaz. Sancıdan başka bir şey çekmezsin.
26
Ama 31 de düzelecek, inaniyorum.
17 de ufak ufak belli eder kendini 21 den sonra toparlanamaz hale gelir.
38 yaşına dikkat etmek gerekli.
Boka sardığı demeyelim de, gerçeklerle yüzleşmek diyelim..

Ergenlikten sonra kısmen başlıyor, ardından eğitim hayatı bittiği gibi asıl o vakit başlıyor gerçekler..
görsel
Bence de 18 den sonrasıdır. 18 olunca büyüyorum sanarsınız ya işte. içinizde büyüyor.
aslında şöyle bir durum yaşı. sadece misal veriyorum mesela " düne kadar hiç olmazsa umudum vardı, artık o da yok" dediğiniz herhangi bir durumda ki yaşınızdır bence.
okumanın ve dört işlemin öğrenildiği yaş.

sonra efendim bir elamet geldi vuuuu.

http://www.youtube.com/watch?v=0_jGXoqTGXw