bugün

Bi ara buraya yazmak için yasardim. Ama foto atmak bambaska bi boyut. Kendini meze ediyorsun.
Önemli olan o anın güzelliğini yaşamak değil, onu çekip gelen beğeni ve yorumlarla mutlu olmaktır. Acizliktir.
Maalesef günümüzde gitgide yaygınlaşan bir durumdur. Gençlerin yanı sıra sosyal medya ile yeni tanışan ve sosyal medya okuryazarlığı zayıf olan yetişkinlerde de bu durum sıkça görünüyor. Fotoğraf veya video çekip sosyal medyada paylaşıp beğeni ve yorum alacağız diye anı yaşayamıyoruz.
ilgi orospusu, keko, kezo, ayan, dızo, hödük, kömüş, davar insan davranışıdır. bir de arabanın içinde göstergeyi çeken versiyonları var.
Özgüvensiz ve sürekli birilerinin taltifine ihtiyaç duyan spastik vari insanlar..
Gideceği herhangi bir kafeye bile abartı bir şekilde giyinip tonla makyaj yapan veya kendini göstermek amacıyla giden insanlarımızın yaşadığı hayatın ne denli normal olduğunu sorgulatan bir beyan. Haklı olmakla birlikte bu insanların yemeyip içmeyip popülerlik uğruna harcadığı o değerli zamanı parayı vs gördükçe üzülüyor insan.
Birbirlerine özenen insan topluluğu diyorum ben. Herkes yaşamını aslında yaşayamadığı şekilde gösteriyor hep mutlu hep cici onlar.