bugün

ülkemizde bulunmayan bir türdür.

bunların beyinleri sanat ve ilime pek uyumlu olmadıgından bildikleri tek şey " vatan millet sakarya" dır. gerçi 400 sayfalık kitabı okumak için beyin gerekir nerde bunlarda.
fantazi başlıktır kanımca, eğer bir kişi ülkücü ise, milliyetçi ise zaten bazı şeyleri anlayabilmesi için oldukça fazla kitap okuması gerekiyor en azından kendince misyonları varsa bunun için de en az 3 - 5 kitap okumalıdır herhalde.
(bkz: selamun aleyküm filozof kardeş nasılsın)
yoktur. hayatında üçten fazla kitap okumuş adam öncelikle beyin sahibi olmalıdır, ve o 3 kitabı okuduktan sonra faşizm ve ülkücülüğün nasıl salakça birşey olduğunu anlayacaktır. dolayısıyla bu önerme boş kümedir.
en az 4 kitap okumuştur.
Türkiye de bulunması abest olmayan ülkücüdür, vardır böyleleri. (bkz: Entry Nick uyumu)
götünün üstünden milleti eleştireceğine bir şeyler yapmaya çalışan insandır hiç olmazsa. Ayrıca ülkücülerin gerçekleri son derece bilgili insanlardır. Gerçekleri tek kitap okuyarak değil; çeşitli kaynaklardan araştırarak bulurlar. Bilgi sahibi olmadan yarak varmış gibi her şeye atlamazlar.
ülkücüler okumayı seven insanlardır. bu nedenle okudukları kitap sayısı da üçten fazladır. bu tür söylemleri olan insan ülkücülerden temiz bir ayar yediğinden, kısır döngü içerisinde kendini avutmaya çalışan insandır.
üçün beşin hesabını yapmayız reyizzz.
bir tanesi muhtemelen bay pipo olan kitaptır.
eski ülkücüdür.
ülkücü olduğuna göre 3ten fazla okumamıştır. okusaydı zaten ülkücü olmazdı.
milyonlarcadır.bir darağacında üç fidan kitabını okuyup devrimciliğe özenen ülkücü değildir.
ülkü ocakları hakkında atıp tutan zevat bir gidip görsün oralardaki kitaplıkları ve okunan kitapları.ülkücü hareketle ilgili 40 yıl önce yine böyle atıp tutanların bugün meydandan kaybolduğuda gözle görülmektedir.
anlayamadığım şey şu, nereden alıyorsun bu verileri de yoktur diyosun. kütüphanesi olmayan ocak yoktur. siz nerede yaşıyorsunuz? bende buradan bir bilgi vereyim o zaman bu iş böyle oluyosa ; devrimcilerin yüzde sekseni tuvaletten çıkınca elini yıkamaz. bak hepsi demedim yine de. yüzde seksen dedim. bu sözlük liselilerden kurtulmalı artık. buna bir çözüm bulunmalı artık.
bu zihniyet ve tiniyetteki arkadaşlara ithaf edilen rahmetli gökhan semiz'in şarkısından birkaç paragraf aşağıda ki gibidir.

özgürlük, hak, hukuk, gak guk düşmez ağzından
muhabbetin esir eder; haberin var mı?
sol elinde kısa camel, sağ elde votka
dilin damağın karışmış, anlayan var mı?

gözü bozuk değil, gözlük takıyor oysa
bende trenim üçten fazla kitap okuduysa
dünyayı değiştirecekmiş! kötüymüş gidişat
çorabın değiştirmekten aciz demokrat

uzaktan gören seni, adam sanıyor
senle sohbet zaman kaybı, herkes anlıyor
hiçbir lafın altında kalmaz, bulur bir yorum
eskiden kızardım, şimdi çok gülüyorum

bir ideolojiye sahip olmanın temel koşulu tezini savunabilecek kadar bilgi sahibi olmaktan geçer. tezini savunabilmenin de ön koşullarından biri karşıt görüşlerin hakkında da görüşün kadar bilgi sahibi olabilmektir. bunlar da kahve köşesinde king, batak oynayarak elde edilmez. haaa bu demek değildir ki bütün ülkücüyüm diyenler ülkücülüğün ne olduğunu tam manasıyla bilir ve uygular ya da ben sosyalistim, liberalim vs. diyenler savunmaya çalıştıkları şeye hakimdir. bir zümreye bu tip bir ithamda bulunan gerizekalı kendi caihlliğini başkasına bok atarak örtbas edebileceğini zannedecek kadar zeka yoksunudur.