bugün

birinin size sizinle ilgili düşündüğü bir şeyi söylemesi.
mesela; annem ve kardeşimden sonra gözüm kapalı güvendiğim ilk-tek kız sensin.
-herhangi bir markette, alışveriş merkezinde, minibüste sevilen şarkıya denk gelmek.
-sağlığınızın yerinde olması (büyük bir şey kuşkusuz ama hep göz ardı ettiğimi için böyle diyorum)
-okuduğunuz bir kitap, izlediğiniz bir film.
-sıcak bir havada esen ılık rüzgar
-yağmurdan sonraki toprak kokusu...
bazen sadece bir kelimedir.
bir parça sıcacık bir gülümseme, hiç de beklenmeyen bir anda...
yemesi içmesi zevkli olan şeyler değildir esasında, esasında, manevi mutluluk veren şeylerdir, mesela ihtiyacı olan birisine yardım etmek gibi. tamamen duygularla alakalı şeylerdir sonuç olarak. yemek içmek geçicidir doyduğunda geçer, ama manevi hazlar kalıcıdır ölene kadar hissedilir.
çikolata ve kahve.
Bir dost selamı ve bir çocuk tebessümü yeterlidir gönlü şad etmeye...
çok mutsuz olduğunuz bir anda ufacık bir bebeğin size gülümsemesi.işte o an geçer gider herşey.
küçük bir çocuğun gülümsemesi.
ondan mesaj gelmesini beklemek, onun güzel gamzelerini görmek işte bu paha biçilemez.
sigara.
canın abur cubur çektiğinde, dolapları karıştırırsın ve en sevdiğin abur cuburu bulursun. *
kısa da olsa bir melodi duymak. bir günümü nota duymadan geçirebileceğimi sanmıyorum. bir keresinde toplu bir buluşmada herkes eğleniyor. ben izin isteyip biraz müzik dinleyip gelmiştim. dayanamam bir melodi bir nota duyamamaya.
küçük bir çocuğu sevmek, ona dokunduğunda sana gülümsediğini görmek.
bu'nun gülüşü.
ejderin dönüşü.
Şu saatte sigaram varmı acaba diye düşünürken, daha açılmamış 1 paket sigaranızın olduğunu görmek.
Gece uyanıp saate baktığınızda daha kalkmanıza üç saat olduğunu görüp tekrar kafayı vurmanız.
horoz dövüşü.
Vodka içtiğin bir gecenin sabahına buzdolabında buz gibi bir su şişesi bulmak**.
cepte sigara bulmak,durduk yere..
Çaliştiktan sonra patronun sana verdiği yevmiye.
yıkanmış kotun cebinde 5 tl bulmak, yaşam sebebidir. zaten en ÇOK yokluk anlarında kollanır ya, caanım 5 tl
Mumun üfürükle sönüşü.
kendinize bir gömlek, tişört yada buna benzer bir şey satın aldığınızda aspirin etkisi gibi geçici bir mutluluk yaşanması.