bugün

görsel

TRT'de yayımlanan bir programa katılan yazar Hayati inanç'ın, idlib'de hayatını kaybeden 33 askerle ilgili olarak kullandığı, "Kaybımız varmış gibi konuşuyorlar. Bunlar güzel sözler değil. Ne kaybı yahu? Kayıp falan yok. Yer değiştirdiler. Nasıl olsa herkes gidecek" sözleri sosyal medyada gündem oldu.

https://www.google.com/am...ideo-galerisi-2085440.htm
Doğru söze ne denir

Inşallah bize de nasip olacak vakti gelince

En büyük duam şehadet.
iyi bare "kelle" kelimesi kullanmamis.
Her gün yatmadan önce duam hayırlı bir ölüm
Bir amaç uğruna ölüm
Şehadet

Teneke gibi yaşayıp yatakta ölmekten korkuyorum

Rabbim nasip eder inşallah.
islam inancında ölüm bir yok olus değildir. aksine asıl hayat ölünce başlar.

hele şehadet. ama sizin bunu anlamanız mümkün değildir. siz ölünce azot olacaksınız.
Ben şehit olsam (inşaallah ) benim annem babam da aynı şeyi söyler sıkıntı yok.
Siz de değiştirin hocam.

Bu kadar yaşadığınıza değiyor mu bu hayat?
Darısı kendisi gibi düşünenlere diyelim. En kısa zamanda o ve onun gibilerinin yer değiştirmesini bekliyoruz.
Ancak beyni din ile yıkanmış kişiler böyle saçma sapan konuşabilir.

He bu arada kendi çocuklarına, akrabalarına kıyamazlar onların çocuklarının şehit olduğunu hiç duymazsın.

Bak burda da var 3-5 gerizekalı yorum...

Yok şehitlik şöyle güzelmiş, büyük nasipmiş...

Ölsün de evladın gör şehitlik neymiş !
Bunlar Enver paşa'ya neden kızarlar bilmem.. Sarıkamış felaketinden sonra kayıpları sormaya cesaret edenlere "Herkes bir gün ölmeyecek mi?" dediği rivayet edilir...

Kafa aynı kafa... Aradaki fark şu ki Enver Paşa bu hainler gibi değildi. çok yanlışları da olsa vatansever ve kahraman bir askerdi. Öyle uzaktan nutuk çekmedi, kendisi de askerleriyle birlikte yürüdü ölüme..
biri demiş ki ölünce şehadete ericem siz anlamazsınız!

Allah aşkına er o lne sikimse. Ben azot olacam zaten!
görsel
Skandal sözler falan yok. sadece zengin picleri şahadete inanmıyor ve şehit olmuyorlar, olmasınlar da zaten. Orada görev yapan tüm Mehmetçikler şehadet şerbetini içmek için gittiler, onların mertebesine ulaşmak isteyen çok vatansever var. Tabi ateş düştüğü yeri yakıyor geride kalanlar için çok acı ama unutulmamalıdır ki bu dünya geçici, gerçek saadete ve mükâfata ulaşacak olan onlardır.
helva kendi evinde kavrulmayınca elemana yemesi çok tatlı geliyor tabi. kaybın ne demek olduğunu bir gün kendi evlerinde helva kavrulduğunda anlayacaklar.
bir an önce allahtan yer değişikliği dilerim bu hastaya.

1 gencecik şehit olacağına milyar tane böyle kokmuşu geberse değer.