bugün

saatlerdir kızlar tarafından kesilmek ve sonunda başka yola girince kızların nerde bu diyerek arkaya dönüp dönüp bakmaları.
şarkı provası yaparken kaptırırsın kendini müziğe, o sırada en sevdiğin insanla göz göze gelirsin ve o da gülerek sana eşlik eder.
annem valizimin tekerlerinin kirli olduğunu düşünmesinden ötürü kapının önüne bıraktığı valizimin araklanmasının üzerinden bir gün geçti.
evimin çevresinde bir kedi var adını limon koydum. özel bir güzelliği var görür görmez kalbin çarpıyor böyle. yavrum neler yaşamışsa sevilmek için ölüyor ama yaklaştığın an korkuyla kaçıyor nasıl tedirgin gözünün içine bakıyor lütfen beni sev zarar verme diye. ben bunu her eve geldiğimde güzel sözlerle şımartıp okşuyorum. birkaç gün önce felaket yağmurda gece indim baktım sokak kapısına pısmış duruyor, aldım apartmanın bodrumuna sıcak bir yer yaptım kedimin mamasından verdim onada sevdim sarıldım. (kedim cazgır olduğundan eve alamadım) şimdi o korkak kedi kimseye yaklaşmıyor ama ben ne zaman sitenin kapısına girsem koşarak kucağıma atlıyor. bir masumun güvenini kazanmak hatırlanmak sevilmek nasıl güzel bi duygu, yemin ederim eve girerken ne yorgunluğum kalıyor ne stresim.
E okul fotografimi cekerken arkadaki arkadasimin beni gulme krizine koymasi. Hoca uc kere cekmisti..
Arkadaşımın mahallesinde bir kedi var.adı Muhittin. Garfield filminde dublor oyuncu dahi olabilir.

Neyse bu kedi mahallenin bütün apartmanlarına gidip kapıyı tıklatma alışkanlığı var. Gecenin 3ünde dahi kapı tıklansa "Muhittin geldi, aç galiba bir şeyler verelim" diye bir muhabbet döndürüyor.

Öyle sıradan şeyleri yemezdi damak tadı vardı. Vedat Milor gibi bir adamdı Muhittin.

Artık Son zamanlarda görünmez olmuş.onun hakkında çok şeyler söyleniyor. Zengin muhitlerde takıldığına dair görgü tanıkları bile var. Lüks yaşam muhittini bile cezbetmiş olmalı.
Babamın hastanede sıra kavgası yapan iki kişiye ayar verip sırası gelmeden muayene olması.adamlar kavgaya başlayınca uyanıklık yapmış.birinin ben doktorum deyip erkenden Girmesine tepki gösteren vatandaşla doktor kavga etmiş.tabii içerdeki doktor da meslektaşını tutmuş haksız olduğu halde.hak hukuk konusunda Malesef adil değiliz hala daha mevkiye göre Adam kayırmak nedir ?
bir kanser hastasını motive eTTiĞiNiZDE, onun umut dolu gözlerine ve gülüşüne şahit olmak. dünya'da hiçbir hazla değiştirilmeyecek şeydir.
bir yavru köpek.
çekirdeği sert ve acı olmayan tatlı ve sulu nar bulabilmek. hele de kilosu 2 tl'yse.
Öğrencilerimden birinin parmak kaldırıp, öğretmenim ben sizi dün çarşıda gördüm yürüyodunuz demesi. Cevap bile veremedim.
Sıradan bir günün gece yarısında televizyonu kapatıp yatağa geçtim. Bir sağa bir sola dönerek veda etmeye hazırlanıyordum ki kapının açılma sesini duydum. Ev arkadaşım gelmişti. Ve ardından duyduğum diğer ses bugüne vedanın bir iki saat erteleneceğinin ve yastığımın benden başka bir canlıya daha kucak açacağının habercisiydi:
"Miaavv"
Sevdiğim bey 1 psikolojik sorunları yüzünden kendine dokundurtmuyor. Rakipsizlik güzel bir şey.
kedilerdir. çok komik oluyorlar bazen.
görsel
Yaklasik uc saat once namissizi gordum. Gerci okuzlugum tuttu sadece tokalasabildim ama benim icin dunyalar onume serildi.
"senden bir halt olmaz. işin gücün top oynamak, okulu asmak. nasıl öğretmen çocuğusun sen?" diyen öğretmenin 8 sene sonra halinizi hatırınızı sorduğu zaman. e biz de az adam olmadık ürtmenim.

hatırlattım sözlerini, utandı canım öğretmenim.
Hani uzun araba yolculuklarında kafanı cama yaslarsın da bir yandan camdan süzülen yağmur damlaları birbirine karışır ya tam o anda yıllardır dinlemediğin sevdiğin şarkı çalar ya işte bu.
bu aralar pek yok açıkçası.
Şu an kucagimda uyuyan köpeğin arada dört patisini de havaya doğru tutması, mırıldanması.
senden bir halt olmaz diyen havalı ingilizce öğretmenime kanser tanısı koydum.

edit:yds den 80 aldım ortaokul ingilizcemle.
Bir süre kapalı kalan televizyonun ekranına dokununca çıtır çıtır sesler gelir ve parmagin ekrandaki karıncalanmayi hisseder ya, keyiftir işte o..
Ailemin benden cılgın olması. Maaile eglenmeyi biliyor adamlar.^^
Sizden büyüklerin sizden hoşlanması..
halk otobüsündeki muavinin şoföre ''galk sen bu yolları bilmezsin'' deyip şoförü yerinden kaldırıp direksiyona kendisi geçmesi. aldığı her yolcuya ''burdan abidinpaşa'ya nasıl çıhılıyo?'' diye sorması.