bugün

her nedense benim ve tanıdığım birkaç arkadaşımın içinde bulunduğu garip durumdur. her ne kadar geyret edilsede olamamıştır, olmamıştır. belkide ders çalışmamak için bir bahanedir bilinmez. gariptir. şimdi bu entryi girerken hava baya karanlık ve vizeler var ama bünye nedense ders çalışmayı yine reddediyor. gariptir.

(bkz: ders çalışmam lazım allahsız sözlük)
bir benzeri alışkanlık da akşam ezanı okunmadan ders çalışamamaktır ki bu alışkanlığa sahip insanlar, akşam ezanı okunmadan eve girme zorunluluğuyla büyüyen insanlardır. büyüyünce de bu alışkanlığın yansıması olarak da hava kararmadan ders çalışamamak olmaktadır.
(bkz: biz sizin gibileri kutuplarda gormek isteriz)
(bkz: hava kararmadan uyanamamak)
ayrıca; (bkz: her durumda aşşağılanan ama çok da sevilen sözlük)
evet, benimde anlam veremedigim bisey
ulan derslerimi yetistirmem gerekiyor ama hava kararmadan konsantre olamiyorum
(bkz: ee aksamada dizi var)
havanın kararmasından kasıt gece yarısını geçirmek ise sebebi, ana babanın yatması ve kızancıkların uyumasının ardından evde oluşan sessizlikte daha kolay konsantre olunmasıdır.
(bkz: hava karardıktan sonra da ders çalışamamak)
muzdarip oldugum durumdur. aslinda sikayetci degilim, insan buyuk bir sessizlikle calisabilir bu zamanlarda. Aksam 10'dan sonra ozellikle ev halkinin odalarina cekilmesi, kis ayindan dolayi sokagin sogukla sessizlesmesi insana dinginlik getirir. Gun boyu, surekli akliniz ders harici dunyanin sizle alakasi olmayan her seyinde* oldugu icin kafa da yorulmustur artik biraz ve firsat bu firsat diyip ders calisilmasi benim bunyede ise yariyor vatandas. her kes kafa dincken ders calisir ben yormadan calisamiyorum, odaklanamiyorum. kafa surekli baska seylere gidiyor...
hava kararıncada uykusu gelen ögrencinin, anne babayı günü kurtarmak adına kandırdığı durumlardır.
hava karardığında etraf biraz sakinleştiği için bu yola başvurmuş olabilir.
(bkz: hava kararınca ders çalışamamak)
ders çalışma durumunun gece vakti bi' masa lambası altında daha hoş olabilitesi sonucunda edinilen alışlanlıktır.