bugün

Şırınga.
Deniz kumu, yaşlı bir ağaçtan alınan yaprak 6. yaş günümde alınan ayıcıklı çanta.
içinde sigara söndürülmüş su şişesi.
tıpçı bir arkadaşım mezardan çaldığı kafatasını saklıyordu .birde içine lamba koyup geceleri yakıyordu dengesiz .
en yakın arkadaşımla lisede çekindiğimiz ilk fotograf.
silgim. aslında hatıra değil. bitmiyor. 15 yıldır kullanıyorum.
bir kağıt. üstünde saçma sapan bir şey yazar. yazının ve kağıdın sahibi bana değer vermese de saklıyoruz bakalım. kaç kere aldım yırtıp atayım diye. ilk parçalamaya çalıştığım zaman elimi bir şey tutuyor, götürüp yerine geri koyuyorum. nereye kadar saklayacağım acaba?
Sümüklü peçete.
Uçak bileti sinema bileti gibi sevgili şeyleri saklamıştım sonra attım tabi ama hala bana ördüğü atkı duruyor öyle hepimiz bir şeyler saklıyoruz.
Lisede hoşlandığım kızın el yazısıyla doldurduğu başvuru formu alındı kağıdı.
(bkz: çorap)
askerde üzerine ara ara şafak yazdığın eskinin yeşil 50.000 tl. var.
Otobüs bileti.
Beşiktaş'ımızın liverpoola koyduğu maçta doğu tribünündeki taraftarlara dağıtılan beyaz bere.
başkasına hediye olarak vermek istediğim ama veremediğim için bende kalan deniz kabuğu , sanki bir gün buluşacakmışız gibi geliyor ve ben sahibine hediyesini verebilecekmişim gibi.
eski sevgilimin 1 adet dişi.
Çikolata çöpü, mandal, kırık oklava parçası, araba sileceğidir.
Çikolata paketi.
10 euro.
Saç teli.
Eski eğri büğrü bir sigara tabakası. Hayatımı borçluyum ona ( long story). Bi kaç tane daha var tabakam ama, ben bunu kullanıyorum. Kenara kaldirsam ihanet etmiş gibi hissederim.
Sütyen kopçası.
kirpik, hemde dört yıldır...
Bir avuç deniz kabuğu.
Dedemin kömürlü muhtar çakmağı.